Spod urzędu pojedziemy w dwóch kierunkach

0

PIASECZNO Łącznik przy Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie stał się dwukierunkowy. Kierowcy parkujący przy Skwerze Kisiela nie będą już musieli objechać centrum miasta.

Wraz z otwarciem dla ruchu ciągu ulic Puławskiej i Kościuszki kierowcy zyskają również możliwość poruszania się łącznikiem przy Urzędzie Gminy w dwóch kierunkach. Przebudowany odcinek ulic Puławskiej i Kościuszki zostanie otwarty dla ruchu w najbliższą niedzielę 31 lipca 2022. Przy okazji kierowcy zyskają też nowe połączenie między ulicami Sierakowskiego i Kościuszki. Przed rozpoczęciem inwestycji łącznik przy budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5 był jednokierunkowy – można było w niego wjechać tylko od strony ulicy Kościuszki i wyjechać do ul. Sierakowskiego. Na czas zamknięcia remontowanej drogi gmina umożliwiła mieszkańcom dojazd na miejsca postojowe przy Urzędzie Gminy od strony ulicy Sierakowskiego dopuszczając tym samym na łączniku ruch dwukierunkowy. W związku z tym, że rozwiązanie to się sprawdziło w praktyce, łącznik pozostanie dwukierunkowy. Pozwoli to mieszkańcom, którzy zaparkują w sąsiedztwie skweru Kisiela wyjechać bezpośrednio do ulicy Kościuszki i dalej w kierunku południowym, bez konieczności objeżdżania centrum miasta.

Ostatnie prace na ulicach Puławskiej i Kościuszki

Obecnie realizowane są ostatnie prace na modernizowanym odcinku głównej ulicy miasta. Trwa malowanie pasa rowerowego i montaż znaków pionowych. Przed nami jeszcze ostatnie utrudnienia w najbliższą sobotę 30 lipca 2021 r. Wówczas powiat piaseczyński planuje wykonać docelową nakładkę asfaltową na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Jana Pawła II i Chyliczkowskiej. W związku z zamknięciem skrzyżowania dla ruchu, konieczne jest wprowadzenie na ten jeden dzień zmian w transporcie publicznym. Autobusy przejeżdżające ulicą Puławska zostaną skierowane w ulicę Wojska Polskiego. Dotyczy to głównie linii 709, której wszystkie kursy pojada w tym dniu do przystanku przy PKP Piaseczno. Autobusy 710 i 724 wjadą do miasta ulicami Armii Krajowej, Okulickiego i Wojska Polskiego. Linie „L” przejadą z Warszawskiej w Puławską i Kusocińskiego do Wojska Polskiego. Dalej trasy będą przebiegały zgodnie z dotychczasowym ich śladem. Zmiana ta dotyczy tylko 30 lipca 2022 r. Od 31 lipca nastąpi kolejna, związana z zamknięciem, dla ruchu skrzyżowania ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej – szczegółowe informacje publikowane są na stronie internetowej gminy Piaseczno:  www.piaseczno.eu oraz na stronie ZTM: www.wtp.waw.pl.

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię