Spokojny wiec przeciwko przemocy i nienawiści na Skwerze Kisiela

10

PIASECZNO W południe przed urzędem gminy rozpoczął się wiec przeciwko przemocy i nienawiści. Na pokojowym zgromadzeniu, które odbyło się bez żadnych zakłóceń, stawiło się kilkadziesiąt osób


Wiec przebiegał w piknikowej, wakacyjnej atmosferze. Jego uczestnicy ustawili się w centralnej części placu i rozłożyli przyniesione transparenty, nawołujące m.in. do zaprzestania przemocy i nienawiści. Po chwili z głośników popłynął kultowy utwór „Imagine” Johna Lennona, uznawany m.in. za manifest pacyfistyczny.
– Witam wszystkich i dziękuję za przybycie – zwrócił się do obecnych na placu Tadeusz Szumowski, organizator wydarzenia. – Manifestujemy dziś swoją solidarność z ludźmi pogardzanymi. Protestujemy przeciwko przemocy, nienawiści i agresji wobec ludzi wolnych. Łatwiej jest demonstrować w dużych miastach, trudniej w mniejszych, takich jak Piaseczno. Naszym zadaniem jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy gotowi walczyć o wolność bez nienawiści, przemocy i agresji. Chcemy żyć w praworządnym i demokratycznym kraju, gdzie szacunek, tolerancja i miłość są prawem, a nie przywilejem. To jest nasze przesłanie.

Wiec nie wzbudził dużego zainteresowania mieszkańców Piaseczna. Wbrew obawom, obyło się też na nim bez incydentów.
– Wasza manifestacja nie ma sensu, Piaseczno to spokojne miasto, tu nie ma agresji – zwróciła się do zgromadzonych na skwerze przechodząca chodnikiem starsza pani.
– Zamiast tu stać, idźcie lepiej do kościoła.

Zgromadzeni nie zamierzali się jednak rozchodzić. Na miejscu były obecne panie z Inicjatywy Kobiet Piaseczno.
– Dziś każdy uczciwy Polak powinien powiedzieć stop homofobii – mówiła jedna z nich.
– Musimy uczynić Piaseczno strefą wolną od złych emocji. Niech królują tu wrażliwość i empatia.

Głos zabrał także znany dziennikarz Michał Olszański. Opowiedział o swoim młodszym synu, który jest – jak to ujął – nie hetero normatywny.
– W wielu polskich domach rozgrywają się dziś wielkie dramaty, bo dzieci nie są w stanie poradzić sobie z tożsamością seksualną, a rodzice, zamiast im w tym pomóc, reagują agresją – mówił. – Marzę o tym, żeby mój syn mógł kiedyś wychowywać ze swoim partnerem dziecko – dodał.
Na zakończenie Tadeusz Szumowski odczytał „Apel Piaseczyński” przeciwko przemocy i nienawiści, który został „zatwierdzony” przez ludzi zgromadzonych na placu burzą oklasków. Pokojowa demonstracja zakończyła się przed godziną 13.

TW

10 KOMENTARZE

  1. Protestują przeciwko srodowiskom lgbtqwrtyxyz??? No na to wyglada skoro przeciw “przemocy i nienawiści”!

  2. A można wiedzieć, z jakimi to przejawami przemocy i nienawiści z ich strony się zetknąłeś? Na wszelki wypadek uprzedzam, że napalony ksiądz-pedofil to nie to samo, co tzw. pedał, nawet jak ten pedał też jest księdzem.

  3. Czy masz na mysli bieglych sadowych wyznaczonych przez prokurature w pnie w celu ulozenia np historii swiadkom miliardowych przekretow, cel-uciszenie, zniszczenie, odwrócenie uwagi…
    Miej odwagę i napisz kogo straszysz, pomyliłeś się chyba tym razem….

  4. O, znowu aktywowały się ciotki rewolucji haha.

    Spokojny wiec pełen nienawiści. Tak to można podsumować 🙂

  5. Za to marsze wyjących coś wściekle nacjonalistów i faszystów są zupełnie pozbawione nienawiści, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię