Spółdzielnia namawia do likwidacji piecyków

6

PIASECZNO – Powołując się na podjętą uchwałę Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” likwiduje piecyki gazowe w blokach – oburza się pan Mirosław, nasz czytelnik. – Szkoda tylko, że to my będziemy musieli finalnie za to zapłacić, kupując od spółdzielni drogą gorącą wodę…


Nasz czytelnik podnosi, że spółdzielnia montuje w blokach przy al. Róż rury, którymi będzie doprowadzana do lokali ciepła woda.
– Szkoda, że nikt wcześniej nie zapytał o zdanie mieszkańców – złości się pan Mirek.
Uważam, że jest to działanie niezgodne z prawem. Piecyki gazowe znajdujące się w łazienkach powodują podobno zagrożenie. Tyle tylko, że nikt nie mówi nic o kosztach dostarczanej do mieszkań gorącej wody. Nie przedstawiono nam wyliczeń, spółdzielnia stawia nas przed faktem dokonanym...
Poprosiliśmy o komentarz prezesa spółdzielni, Stanisława Zawadzkiego.
Wymianę piecyków gazowych na rury dostarczające gorącą wodę wymusza Unia Europejska – wyjaśnia prezes. – Sukcesywnie robimy to w naszych budynkach już od 2018 roku. Chodzi o bezpieczeństwo, bo niesprawny, stary piecyk może spowodować zaczadzenie.
Stanisław Zawadzki tłumaczy, że spółdzielnia niczego nie będzie robiła na siłę. Jeśli wszyscy mieszkańcy danego bloku będą chcieli pozostać przy piecykach (warunek jest taki, że muszą one być nowoczesne i co roku przechodzić przegląd), to tak się stanie. Jeśli chodzi o koszty samodzielnego podgrzewania wody versus korzystania z wody dostarczanej przez spółdzielnię, to mają być one zbliżone.
– Wydaje mi się jednak, że druga opcja jest o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza – podkreśla prezes Zawadzki.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze: nie było żadnej uchwały na Walnym Zgromadzeniu SM Jedność o likwidacji piecyków gazowych. Po drugie: niesprawny piecyk gazowy, nie zrobi tlenku węgla, skoro nie działa. Musi być utrudniony lub brak dostępu do świeżego powietrza jak pracuje. Ale nie ma co się dziwić wypowiedzią Prezesa, skoro jest bez matury. I to nie Unia Europejska, tylko Gmina Piaseczno forsuje na wymianę piecyków na ciepła wodę użytkową, ponieważ będzie na tym zarabiać przez spółkę gminą PCU. Znowu się okazuje, że przysłowiowa „prostytutka i złodziej” rządzi.

  2. Pan Prezes Spółdzielni kłamie w żywe oczy. Unia Europejska wcale nie wymusza lokwidacji piecyków gazowych. Jeżeli nie kłamie to Niech on swoim spółdzielcom dostarczy do domów UCHAŁĘ RADY EUROPEJSKIEJ wymuszającej likwidację piecyków domowych. Założę się że takiej uchwały nie ma. Krótko mówiąc kłamie.

  3. Sądzę, że należy zażądać od prezesika informacji jakie będą koszty użytkowania ciepłej wody dostarczanej przez PCU. Sądzę, że będą bardzo wysokie. Ciekawe kto płaci za wykonanie instalacji do ciepłej wody w blokach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię