Społeczny ogród w Józefosławiu

0

PIASECZNO Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław zaprasza 8 sierpnia o godzinie 12 do udziału w tworzeniu pierwszego ogrodu społecznego w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki 11.

Czym jest ogród społeczny? Choć nie istnieje precyzyjna definicja ani jeden model ogrodu społecznościowego, można stwierdzić, że najważniejszymi ich cechami są otwartość i wspólnotowość. W kształtowaniu przestrzeni, zaangażowani są przyszli użytkownicy ogrodu, udział mieszkańców w tworzeniu ogrodu w ogromnej mierze decyduje o duchu tych miejsc. Ogrodnicy, często sięgając po materiały z drugiej ręki, współtworzą miejsca o nieformalnym, przyjaznym charakterze.

Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław zaprasza 8 sierpnia o godzinie 12 do udziału w tworzeniu pierwszego ogrodu społecznego w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki 11

W programie imprezy: wspólne sadzenie roślin, rozmowa z ekspertem o tym czym jest permakultura i wypełnienie skrzyni odpowiednim materiałem, budowa hotelu dla owadów na mini łące kwietnej. Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne materiały. Projekt jest finansowany z Funduszu Sołeckiego Józefosławia oraz Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię