Spór na Żabiej. Wciąż nie wiadomo gdzie przebiegają granice działek

1

PIASECZNO Na ulicy Żabiej w centrum miasta od lat trwa spór dotyczący przebiegu granic działek. Właściciel jednego z domów wydzielił część publicznej drogi, opisując ją jako teren prywatny. – Często widzę tam parkujące samochody, które blokują na Żabiej ruch pojazdów i rowerów – wścieka się pan Paweł, nasz czytelnik


– Człowiek parkujący tam samochody łamie przepisy – złości się pan Paweł. – W tym miejscu przebiega kontrapas rowerowy. Podobno ten pan dostał już kilka mandatów za parkowanie niezgodne z przepisami, ale się tym nie przejmuje. Straż miejska powinna doprowadzić tę sprawę do końca i wyegzekwować przestrzeganie zakazu. W głowie mi się nie mieści, że można nie poradzić sobie z jednym krnąbrnym mieszkańcem…
Pan Paweł podnosi, że niezgodne z przepisami pakowanie samochodów i niekaranie osoby uprawiającej ten proceder sprawia, że inni kierowcy zaczynają parkować podobnie.
– Przez to kontrapas traci rację bytu – dodaje – Nowy komendant straży miejskiej ostro wziął się za rowerzystów, mam nadzieję że równie ochoczo zabierze się za ochronę ich praw.
Burmistrz Daniel Putkiewicz podkreśla, że nadal prowadzone jest postępowanie w sprawie ustalenie przebiegu granic w rejonie ulicy Żabiej. Procedurę prowadzi starostwo powiatowe.
– Zabezpieczenie układu drogowego w centrum miasta jest dla nas priorytetem – zapewnia Daniel Putkiewicz. – Wynika to zresztą z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. W wygrodzonym miejscu powinna przebiegać drogą. Wierzę że zostanie to jak najszybciej wyjaśnione.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jak to nie wiadomo gdzie są granice????
    Wiadomo, tam gdzie są na mapach ewidencyjnych!!!
    Jak ktoś sobie rości prawa do gruntu i wszczął procedurę rozgraniczenia (bo chyba o to chodzi -wszystkie granice w mieście były ustalane w latach 70), to dopóki ta procedura się nie zakończy to granice są tam gdzie były.
    Tytuł wprowadza czytelnika w błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię