Spór o alejki w parku

0

PIASECZNO Trwa remont parku miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Wykonywane są między innymi nowe ciągi komunikacyjne, co było przedmiotem dyskusji podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej


Temat poruszył radny Zbigniew Mucha, który zwrócił uwagę, że w parku ważna jest zarówno funkcja rekreacyjna, jak i komunikacyjna. – Z układu alejek wynika, że została ona pominięta – dodał. – Myślałem, że projektowanie ścieżek jest sprawą prostą. Okazuje się jednak, że nowe ciągi nie pokrywają się ze starymi, do których ludzie przyzwyczajali się latami. Teraz, mimo nowych alejek, ludzie i tak będą chodzili po parku starymi ścieżkami.

Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz podkreślił, że funkcja komunikacyjna parku rzeczywiście jest ważna, jednak całe założenie ma zabytkowy charakter. – Dlatego musieliśmy uwzględnić zalecenia konserwatora – przekonywał. – Udało nam się osiągnąć pewnego rodzaju kompromis, który nie jest może w 100 proc. satysfakcjonujący, ale był wcześniej konsultowany. Ewentualne korekty tego układu będą możliwe podczas rewitalizowania kolejnych obszarów parku. Przeprojektowywanie ciągów w tej chwili byłoby nieracjonalne. Poza tym byłem niedawno w parku i widziałem, że ludzie chodzą nowo wybudowanymi alejkami.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię