Spór o atrakcyjną działkę w Zalesiu. Mogłaby tam powstać biblioteka i świetlica

0

PIASECZNO Gmina Piaseczno od lat walczy z PSS Społem o część działki przy ul. Granicznej w Zalesiu Dolnym, znajdującą się obok ronda im. Rodziny Zawadzkich. Sprawa trafiła już do sądu wyższej instancji. Jeśli gmina przejmie całą nieruchomość, zostanie ona przeznaczona na bibliotekę i miejsce spotkań dla lokalnej społeczności


Jako pierwsza wniosek o wykupienie nieruchomości przy Granicznej od PSS Społem (znajduje się na niej pawilon handlowy) złożyła radna Magdalena Woźniak. Było to 6 lat temu. Radna argumentowała, że miejsce to idealnie nadaje się na bibliotekę, którą można by przenieść z borykającej się niedostateczną ilością miejsca Szkoły Podstawowej nr 2. Oprócz tego znajdująca się w centralnym punkcie Zalesia Dolnego nieruchomość świetnie nadawałaby się na świetlicę, z której mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy. Kiedy PSS Społem złożyła wniosek o zasiedzenie terenu z trawnikiem i parkingiem przed pawilonem handlowym, gmina złożyła do sądu kontrwniosek, aby zapobiec uwłaszczeniu się spółdzielni na tej nieruchomości. Tym bardziej, że z ewidencji gruntów wynika, że to gmina jest użytkownikiem działki z dojazdem do pawilonu.
Kilka tygodni temu Magdalena Woźniak zapytała burmistrza na jakim etapie jest sprawa sądowa z PSS Społem.
Wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością czekają na jej rozstrzygnięcie, bo cały czas aktualny jest pomysł przeznaczenia tego terenu na cele biblioteczno-klubowe – zaznacza radna. – Jeśli ostateczny wynik sprawy byłby dla gminy niekorzystny, wówczas powinniśmy zadeklarować chęć zakupu całej nieruchomości od PSS Społem. Jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, trzeba będzie poszukać innego miejsca pod bibliotekę. W każdym razie gmina nadal jest zainteresowana nieruchomością przy Granicznej – podkreśla radna.
W tej chwili sytuacja wygląda tak, że w lipcu sąd stwierdził nabycie przez zasiedzenie przedmiotowej działki przez PSS Społem. Gmina odwołała się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie. Nie ma jeszcze terminu rozprawy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię