Spór o halę sportową. Czy wynajmujący powinien płacić za ewentualne zniszczenia?

2

PIASECZNO Mariusz Bolek twierdzi, że dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym odmawia mu wynajęcia hali sportowej do gry w piłkę nożną. – Jakiś czas temu wykonano tam wentylację, która ograniczyła funkcjonalność obiektu – uważa mieszkaniec


Pan Mariusz twierdzi, że na hali sportowej przy ulicy Sarenki grał w piłkę od dziecka. Wszystko zmieniło się po przeprowadzeniu tam jakieś trzy lata temu modernizacji. Remont objął wykonanie wentylacji, czego widocznym śladem jest biegnąca wzdłuż wewnętrznych ścian rura o dużej średnicy.
– Od tego momentu dyrekcja zakazała tu gry w piłkę – mówi mieszkaniec. – Po moich licznych staraniach otrzymałem informację, że mogę korzystać z hali na własną odpowiedzialność. Jeśli dojdzie do uszkodzenia rury po przypadkowym strzale, będę musiał za to zapłacić. Nie wiem ile, może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych…
Pan Mariusz nie zamierzał się na to zgodzić i wystąpił o możliwość wniesienia swoich uwag do umowy najmu, na co z kolei nie chce przystać dyrektorka szkoły.
– Znajdująca się w hali instalacja wentylacyjna jest narażona na uszkodzenia – argumentuje mieszkaniec. – W mojej opinii to gmina powinna zadbać, aby można było korzystać z tego obiektu bez ryzyka uszkodzenia czegokolwiek. Ta instalacja zmniejsza użyteczność hali, nie wiem kto wykonał i zrealizował ten projekt…?
Radny Łukasz Kamiński zna całą sprawę i uważa, że kwestia umowy leży w gestii mieszkańca oraz dyrektor szkoły Marty Blauth, która zarządza halą.
– Gmina nie zakazuje grania tam w piłkę – mówi Kamiński. – Co do remontu, hala jest konstrukcją przenośną. To tak naprawdę hangar bez murowanych ścian, dlatego wentylacji nie można było poprowadzić w inny sposób.
A co na to Marta Blauth?
– Wielu dorosłych korzysta z tej hali – przekonuje pani dyrektor. – Problem polega na tym, że ten pan nie chce zaakceptować odgórnej umowy, którą podpisują wszyscy zainteresowani, tylko chce przeforsować swoją wersję z dodatkowymi zapisami. Z drugiej strony jeśli ktoś podczas korzystania z tego obiektu coś uszkodzi, powinien mieć świadomość, że będzie musiał za to zapłacić. Mamy wielu chętnych na wynajem tej hali. Ale na terenie gminy są też przecież inne, nowocześniejsze obiekty, w których takie ograniczenia jak u nas nie występują.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jak nie pasuje to szuka się gdzie indziej- proste a tu najlepiej gdyby było za darmo i bez odpowiedzialności, a jak nie to trzeba nasmarować na forum!!!! BRAWO dla tego „pana”, masakra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię