Spór pod kopułą

6

PIASECZNO Rok temu pisaliśmy o zamknięciu jednego z przejść w pasażu handlowym przy ul. Szkolnej 16, co stało się zarzewiem sporu między kupcami, a Spółdzielnią Mieszkaniową „Jedność”. Konflikt ten cały czas narasta i teraz wkroczył w zupełnie nową fazę


W wakacje ubiegłego roku w przejściu pod kopułą SM „Jedność” zamontowała stalową kratę. Oburzyło to handlowców, którzy twierdzili że decyzja ta odbierze im klientów. Spółdzielnia stała na stanowisku, że przejście wychodzące na ul. Szkolną zostało zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Dziś w tym miejscu znajduje się nowy pawilon handlowy, który jednak nie został jeszcze uruchomiony.
– Trzeba podciągnąć do niego media – mówi pan Jan, handlowiec prowadzący sklep spożywczy. – Prezes spółdzielni od początku odgrażał się, że w tym przejściu powstanie pawilon. Niedawno otrzymaliśmy z „Jedności” pismo, zawiadamiające o konieczności wykonania prac modernizacyjnych na instalacjach sanitarnych i centralnego ogrzewania w związku z ich złym stanem technicznym. Nie zgadzamy się jednak na wejście firmy serwisowej. Podejrzewamy, że pod pozorem remontu – który nikomu nie jest tu potrzebny, bo użytkownicy boksów mają własne instalacje – pan prezes chce podciągnąć media do nowego boksu. Słysząc o naszym sprzeciwie, prezes zagroził nam odcięciem zimnej wody.
Stanisław Zawadzki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” ma inne zdanie na ten temat.
– Zimą w niektórych lokalach zamarzała woda – wyjaśnia. – Chcemy wyeliminować ten problem, ocieplić rury. Chcemy też doprowadzić do wszystkich lokali ciepłą wodę. Robimy pod kopułą porządki, bo naszym celem jest, aby to wszystko jak najszybciej zalegalizować i oddać do użytku. Wiele osób o tym nie wie, ale znajdujące się tu lokale były użytkowane nielegalnie. Co do nowego pawilonu, to wszyscy członkowie naszej spółdzielni będą mieli z tytułu jego najmu dodatkowy dochód.

TW

6 KOMENTARZE

 1. „Co do nowego pawilonu, to wszyscy członkowie naszej spółdzielni będą mieli z tytułu jego najmu dodatkowy dochód.” – chyba tylko pan

 2. „Robimy pod kopułą porządki … „ (prezes)
  ============================
  Inicjatywa pana prezesa jest godna najwyższego poparcia.

  Nikt chyba nie zaprzeczy, że poza jedzeniem, piciem, jakąś norą do spania i szmatą czy futrem w roli przyodziewku chroniącego przed zimnem, porządek pod kopułą jest pierwszorzędną potrzebą osobników naszego gatunku? 😉

  No dobra, może drugorzędną. Bez ww. porządku da się przetrwać, a bez jedzenia i picia nie bardzo.

  Ale jak się tak bardziej zastanowić, to może człowieka najść smutna refleksja: ani pierwszo-, ani drugorzędną.
  Można mieć pod kopułą nasr..e powyżej uszu i doskonale przy tym funkcjonować. Świadczą o tym dobitnie liczne przypadki – ot, na ten przykład chociażby takiego posła Macierewicza czy generała Skrzypczaka, który chce odzyskiwać obwód kaliningradzki.

  P.S. Włos się jeży na głowie na myśl, co trzeba mieć we łbie, żeby w Polsce zastać generałem broni, dowódcą wojsk lądowych i wiceministrem w MON-ie.
  W Polsce, a nie w jakimś – za przeproszeniem – bantustanie czy tzw. „republice bananowej”!
  W ramach NATO chyba powinny powstać jakieś służby superspecjalne dla ochrony przed działalnością takich „pacjentów”.

 3. Dodatkowy dochód, ciekawe dla kogo? W moim bloku była zgłaszana usterka miesiąc temu, do tej pory nie zrobione. Walne Zgromadzenie zgodnie z statutem SM Jedność powinno odbyć się do końca czerwca i nie ma. Pan Prezes wybiórczo podchodzi do przepisów, tylko te które mu pasują.

  • Buahaha 😀

   Pewnie, można rozebrać, rozumiem, że zobowiązała się pokryć koszt rozbiórki i odszkodowań/lokali zamiennych z własnych środków…

   Ma Pani tyle ławeczek, tyle skwerków i na żadnym Pani nie przesiaduje…

   Proponuję zająć się planowaniem w obrębie swojej nieruchomości…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię