Sportowe podsumowanie roku

0

PIASECZNO Czternasta gala sportu w Piasecznie była, z oczywistych względów, inna niż wszystkie pozostałe. Przede wszystkim zabrakło na niej wszystkich wyróżnionych, ale organizatorzy z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zadbali o profesjonalną relację na żywo z wydarzenia, którą można było śledzić w internecie

Czternastą galę otworzył burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, który na samym początku podkreślił, że ma nadzieję, że to już ostatnie tego typu spotkanie w wersji online.

Tym razem podsumowujemy rok trudny i dla państwa i dla nas jako zarządzających gminą Piaseczno – powiedział burmistrz. – Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy w tym trudnym roku osiągnęli tak znakomite wyniki. Dzięki za determinację waszą, działaczy, trenerów i rodziców, którzy angażowali się w pracę na rzecz naszego sportowego środowiska.

Szczególnym momentem imprezy było przypomnienie sylwetek zmarłych w zeszłym roku Tadeusza Rudnickiego (założyciela i wieloletniego pracownika GOSiR-u oraz zasłużonego działacza sportowego) i Tomasza Dudka (trenera KS Gosirki Piaseczno, a wcześniej piłkarza, między innymi KS Piaseczno, Sparty Jazgarzew i Laury Chylice).

Następnie przyznano liczne wyróżnienia w kategoriach: nadzieja sportowa, działacz sportowy, sponsor, trener, zawodnik oraz stypendia sportowe. Wśród stypendystów na uwagę zasługuje zwłaszcza, niezwykle utalentowany, Tomasz Grzesiak z LUKS „Trójka” Piaseczno, który w kolarstwie torowym wywalczył drugie miejsce na Mistrzostwach Europy i dwa razy pierwsze miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Na gali dowiedzieć się można było również, że najbardziej usportowioną szkołą w gminie jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu, a gmina Piaseczno w rywalizacji sportowej plasuje się na 52 pozycji na 919 gmin w Polsce.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię