Sporty zimowe w świecie zakładów bukmacherskich

0

W ostatnich latach sporty zimowe zyskały nad Wisłą niespotykaną wcześniej popularność. Wszystko za sprawą wybitnych zawodników, którzy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Dzięki nim wielu kibiców zaczęło interesować się narciarstwem, snowboardingiem oraz odmianami tych dyscyplin. W efekcie aktualne grono wielbicieli sportów zimowych jest naprawdę imponujące. Co ciekawe, taka zależność sprawiła, że sporty zimowe coraz częściej zaczynają pojawiać się w ofertach bukmacherów.

Skoki narciarskie – era Adama Małysza i Kamila Stocha

Kiedy w 2011 roku Adam Małysz oficjalnie zakończył sportową karierę, kibice skoków narciarskich spoglądali w przyszłość z niepokojem. Dzięki swoim wynikom „Orzeł z Wisły” został okrzyknięty mianem jednego z najwybitniejszych skoczków narciarskich wszech czasów. Dlatego nawet najwięksi optymiści zakładali, że jego osiągnięcia przez długie lata będą poza zasięgiem potencjalnych następców. W 2011 roku chyba nie przypuszczał, iż 23-letni wówczas Kamil Stoch nie tylko wyrówna osiągnięcia Małysza, ale wręcz przewyższy go pod względem liczby zdobytych trofeów. To jednak stało się rzeczywistością, a polskie skoki narciarskie bez wątpienia przeżywają obecnie swój złoty okres.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i inni nasi reprezentacji prezentują obecnie najwyższy światowy poziom. Tym samym po erze „Małyszomanii” nastała era, w której skoki narciarskie stały się polskim zimowym sportem narodowym. Nie trzeba chyba dodawać, że wpłynęło to również na zakłady bukmacherskie. Aktualnie prawie wszyscy legalni bukmacherzy oferują swoim klientom możliwość typowania tej dyscypliny.

Narciarstwo alpejskie i nowa nadzieja

Polskie narciarstwo alpejskie przez bardzo długi czas znajdowało się w głębokim kryzysie. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że ostatnie sukcesy naszych reprezentantów w tej dyscyplinie przypadały jeszcze na lata istnienia PRL-u. Od tego momentu nikt nie był w stanie nawiązać rywalizacji z najlepszymi. Doszło nawet do tego, że wielbiciele narciarstwa alpejskiego mogli liczyć na emocje jedynie… podczas oglądania snowboardingu! Wszystko za sprawą Jagny Marczułajtis, która w latach 2000-2006 osiągała naprawdę świetne rezultaty w snowboardowym gigancie.

Jednak w sercach fanów dyscypliny ponownie pojawia się nadzieja. Ostatnie występy Maryny Gąsienicy-Daniel mogą napawać optymizmem. Polka coraz częściej walczy o miejsca w pierwszej dziesiątce, co bez wątpienia jest świetnym prognostykiem na przyszłość. Wszystko wskazuje więc na to, że najbliższe lata mogą być naprawdę udanym czasem dla polskiego narciarstwa alpejskiego. Kto wie? Być może najwięksi fani tej dyscypliny ponownie będą mogli z zapartym tchem śledzić poczynania reprezentantki Polski!

Oczywiście narciarstwo alpejskie jest obecne również w świecie zakładów sportowych. Co prawda, bukmacherzy nie oferują w tym przypadku aż tak szerokiej oferty typów. Jednak fani obstawiania wciąż mogą znaleźć zakłady dotyczące najpopularniejszych wydarzeń ze świata tego sportu.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię