Spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości. Nowe struktury, nowe wyzwania

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Wczoraj w Pensjonacie „Stańczyk” odbyło się spotkanie opłatkowe sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z udziałem posła Zdzisława Sipiery i posłanki Dominiki Chorosińskiej

Nowy rok wiąże się ze zmianami organizacyjnymi w PiS. To rezultat reformy okręgów partyjnych, którą partia przeprowadziła w lipcu ubiegłego roku. Z dużych okręgów (analogicznych do okręgów wyborczych do sejmu) powstały mniejsze, (na wzór okręgów do senatu). Zdecydowano również, że osoby pełniące funkcje rządowe nie będą mogły być jednocześnie szefami okręgów.

Nasz okręg obejmował Warszawę i powiaty podwarszawskie, a jego szefem był Minister MSWiA Mariusz Kamiński. Teraz szefem okręgu obejmującego powiat piaseczyński, grodziski, pruszkowski i otwocki został poseł Zdzisław Sipiera (były wojewoda mazowiecki, a wcześniej starosta pruszkowski). To właśnie on zadecydował o odwołaniu Sergiusza Muszyńskiego, który pełnił funkcję pełnomocnika PiS w Konstancinie-Jeziornie i w powiecie piaseczyńskim.
– Funkcję pełnomocnika PiS w Konstancinie-Jeziornie pełni od kilku dni Dominika Chorosińska – powiedział podczas spotkania poseł Zdzisław Sipiera, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. – To jest osoba, która nie tylko mówić, ale też szybko działa – dodał Sipeira.
Mówiono też o wyzwaniach polityczno-wyborczych, które nadejdą w najbliższej przyszłości.

– Na początku stycznia zjednoczona prawica w sondażach miała plus jeden, a teraz ma plus trzy – podkreśliła posłanka Dominika Chorosińska. – Musimy myśleć nie tylko o najbliższych wyborach, ale i kolejnych bitwach, które pomogą nam wygrać wojnę. Mamy czym się chwalić i myślę, że w dużej mierze ludzie to doceniają. Mimo tak trudnych warunków w jakich przyszło nam rządzić, nasze ugrupowanie stara się ze wszystkich sił dbać o swoje społeczeństwo. O tym mówią zwiększone wydatki na zdrowie, edukację i kulturę. Ponad 100 miliardów złotych trafiło do Polaków z programów socjalnych. Aż 4 proc. PKB zostanie przeznaczone na uzbrojenie, to najwięcej spośród wszystkich krajów natowskich.

Poseł Zdzisław Sipiera mówił o ważnym momencie w dziejach Polski.
– To jest kwestia walki o suwerenność Polski, to nie jest kwestia tego czy będziemy mieli brzuszki bardziej pełne czy mniej, mieli nowe samochody czy ładne domy, tu nie o to chodzi byśmy byli bogaci – mówił poseł. – To jest kwestia tego, by Polska przetrwała. Polska, o którą nasi przodkowie musieli przelewać krew.
Zdzisław Sipiera mówił też o tym, że został powołany jako jeden z 94 pełnomocników w skali całego kraju, którzy mają zmienić i przygotować struktury do nowych wyzwań.

– Najpierw do wyborów październikowych, do wyborów samorządowych na wiosnę przyszłego roku, następnie do wyborów do Europarlamentu, aż do 2025 rok, byśmy postawili kropkę nad „i” w wyborach prezydenckich – mówił poseł. – To ogromny wysiłek, który muszą przejąć osoby wiedzące o tym, że Polska nie jest wartością na sprzedaż, tylko wartością, którą musimy utrzymać i przekazać przyszłym pokoleniom. Polska jest dumnym krajem, nie możemy być traktowani tak, że może ktoś nam usłużnie pozwoli być trochę bogatszym, że może da nam parę groszy. Miejsce Polski w Europie musimy wywalczyć, a wywalczamy je ciężką pracą i wysiłkiem. Gdy przejmowaliśmy władzę budżet Polski wynosił 287 miliardów, w tym roku budżet to 687 miliardów. Skąd to się wzięło? Ukradliśmy te pieniądze? Maszynką wydrukowaliśmy? Nie. To Polacy tego dokonali. Naszym wysiłkiem, naszą pracą, naszym pomyślunkiem robimy to, że Polska jest zamożna, bo mamy wreszcie możliwość takiego działania. Życzę wszystkim byśmy pod koniec roku byli dumni z tego, że zrobiliśmy coś co jeszcze nikomu się nie udało. Trzecią kadencję dla Prawa i Sprawiedliwości. Ale my nie musimy tych wyborów tylko wygrać, musimy wygrać je tak, by mieć większość bezwzględną, rządzić w kraju, a nie iść na zgniłe kompromisy – podkreślił Zdzisław Sipiera. – O to idzie ta walka, byśmy mogli dalej prowadzić w kierunku budowania mocniejszego państwa.

Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na życzenia, dzielenie się opłatkiem i rozmowy w kuluarach. Pensjonat „Stańczyk” zadbał o suto zastawione stoły i świąteczną atmosferę.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię