Spotkanie w Domu „Zośki”

1

PIASECZNO W ostatnią niedzielę w Domu „Zośki” przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym odbyło się spotkanie z okazji 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego

W trakcie spotkania posłuchać było można wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego – Ireny Paprockiej, harcerki 31. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej i Jakuba Tomasza Nowakowskiego z Batalionu „Zośka”. Wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak odczytała z kolei list od burmistrza Daniela Putkiewicza.
– Gromadzimy się tu aby wyrazić swoje uznanie wobec bohaterów Powstania Warszawskiego – przytoczyła słowa burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak. – Cieszy mnie fakt, że organizatorem uroczystości są nie tylko dedykowane ku temu instytucje, ale także sami mieszkańcy. To znaczy, że wspomnienia dotyczące powstania w naszym mieście i wśród naszych mieszkańców są wciąż żywe.
Następnie, w ramach części artystycznej, z programem „Czas Ciemnej Gwiazdy” wystąpił Aleksander Trąbczyński, wykonując poezję Zbigniewa Herberta. Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

GT

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dziękuję za piękny reportaż ze spotkania w Domu Zośki w dniu 4 sierpnia 2019 r. Mam wielką prośbę o kilka zdjęć, które zamieszczę w albumie Fundacji Dom Zośki. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Prezes Fundacji Hanna Zbyszewska tel. 509 06 09 69.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię