Spotkanie wigilijne seniorów

1

PIASECZNO We wtorek w Domu Parafialnym przy kościele świętej Anny w Piasecznie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe seniorów z udziałem przedstawicieli władz samorządowych

 


Po uroczystej mszy świętej uczestnicy spotkania wigilijnego przeszli do Domu Parafialnego, gdzie wszystkich powitał Bogdan Pawlak, przewodniczący zarządu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Piasecznie. Na początku minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w ciągu ostatniego roku seniorów. Następnie przyszedł czas na świąteczne życzenia. Burmistrz Daniel Putkiewicz życzył członkom związku zdrowia oraz pomyślności.
– Abyśmy jako społeczność wspólnie realizowali wszystkie nasze pomysły – dodał. – Ma nadzieję, że wkrótce będziemy mieli więcej okazji do spotkań, bo wyzwań jest przed nami co niemiara.
Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak zaprezentowała niezbędnik dla seniorów, przy okazji życząc im radosnych świąt w gronie rodziny, a przewodniczący rady miejskiej Piotra Obłoza zachęcał do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sporo kolorytu imprezie dodał Krzysztof Kasprzycki, pełnomocnik burmistrza ds. polityki senioralnej, który od lat jest mocno zaangażowany w sprawy najstarszych mieszkańców gminy. Tym razem, ubrany w czapkę św. Mikołaja, nie tylko przekazał seniorom życzenia świąteczne, ale też słodycze, które można powiesić na choince.

CZYTAJ TAKŻE:  Burmistrz nakreślił plany na najbliższą kadencję. Radą miejską pokieruje kobieta

Po zakończeniu części oficjalnej z koncertem kolęd wystąpił Michał Rudaś, słynny, wywodzący się z Piaseczna, wokalista. Po części artystycznej wszyscy seniorzy udali się na górę, gdzie przy świątecznym stole składali sobie życzenia i wspominali mijający rok.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Dzisiaj 40. rocznica pacyfikacji strajku w kopalni węgla kamiennego WUJEK w Katowicach. Zginęło tam 9 górników, 23 zostało rannych. Strzelał specjalny pluton milicji ZOMO. Wejścia na teren strajkującej kopalni dokonało ZOMO wraz z siłami wojska.
    Dzień wcześniej, 15 grudnia 1981, strzały padły także w innej kopalni MANIFEST LIPCOWY w Jastrzębiu-Zdroju, ale nie było ofiar, rannych zostało 4 górników. W domach w całej Polsce przygotowywano się wtedy do Świąt Bożego Narodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię