PIASECZNO Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zorganizowała w miejscowym Domu Kultury kolejny wieczorek muzyczny z cyklu Youth Culture. Wystąpili na nim młodzi artyści-muzycy z bardzo ciekawym i różnorodnym repertuarem

Poziom muzyczny większości wykonawców na Youth Culture mógł wprawić w zakłopotanie niejednego artystę grającego na co dzień dla pieniędzy. Swoje umiejętności zaprezentowali tego wieczoru: Kasia Zaremba, Paulina Nowak (z akompaniamentem pianisty Adama Podgórskiego), Maja Łepkowska, Patrycja Bala, Karolina Krzyżanowska oraz Tomasz Dziubiński. Część osób wystąpiła z podkładami z utworami innych artystów, a część postawiła – dla odmiany – na autorski bądź klasyczny repertuar.
– Podobała mi się atmosfera jaką udało się wytworzyć w tej kameralnej sali – mówi Kasia Zaremba, która zagrała na pianinie i zaśpiewała swoje własne kompozycje. – Repertuar był bardzo różnorodny, a poszczególne występy różniły się od siebie stylem i tematyką. Myślę, że to dobre wydarzenie zarówno dla lubiących śpiewać covery na scenie, jak i dla osób komponujących własne utwory. Dla tych drugich to dobra okazja na pokazanie swojej twórczości, bo wybić się dziś – zwłaszcza gdy tworzy się muzykę niszową – nie jest łatwo.
W wielkim finale wokalistki zaśpiewały wspólnie piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Tak bardzo wierzę w nas”.
– Jestem bardzo zadowolony, że mogłem koordynować ten projekt i dumny, że wyszedł on tak wspaniale! – mówi Kuba Podraza, sekretarz Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. – Artyści pokazali naprawdę wysoki poziom muzyczny. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas delektując się muzyką przy świecach, tak jak to było w poprzednich edycjach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w YouthCulture- moim kolegom z MRG, ale przede wszystkim tym, którzy zachwycili nas swoim talentem oraz koleżance – Julii Chmielewskiej, która prowadziła ze mną ten wieczór. Mam nadzieje, że za jakiś czas ponownie spotkamy się na kolejnym wieczorku kulturalnym z cyklu, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszam.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię