Spowodował kolizję, uciekł i zgłosił kradzież auta

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zatrzymali 23- latka, który zgłosił fikcyjną kradzież swojego peugeota. Dzień wcześniej spowodował kolizję i uciekł, gdyż do 2020 roku ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do komisariatu policji w Konstancinie-Jeziornie przyszedł 23-letni właściciel peugeota i zgłosił jego kradzież. Policjanci szczegółowo zajęli się sprawą. Dzień wcześniej pojazd wskazany przez mężczyznę jako skradziony uczestniczył w kolizji drogowej. Z zebranych informacji wynikało, że jego kierowca po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał.
Policyjna czujność nie zawiodła. Funkcjonariusze ustalili już, że podczas manewru wyprzedzania 23-latek zawadził o inny prawidłowo jadący samochód i zbiegł. Zgłosił kradzież swojego auta ponieważ nie chciał się przyznać, że to on siedział za kierownicą. Powodem kłamstwa był prawdopodobnie zakaz sądowy kierowania pojazdami, który aż do 2020 roku miał ciążyć na mężczyźnie.
Teraz usłyszał zarzuty za spowodowanie kolizji, ucieczkę z jej miejsca, złamanie sadowego zakazu, a także za posiadanie środków odurzających, które funkcjonariusze z Konstancina zabezpieczyli w jego miejscu zamieszkania. Odpowie także za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię