Spowolnią ruch w Złotokłosie i Henrykowie-Uroczu

1

PIASECZNO Miesiąc temu w Złotokłosie odbyło się spotkanie, podczas którego mieszkańcy podzielili się swoimi obawami dotyczącymi zbyt dużej szerokości głównych dróg w tych miejscowościach, co ma sprzyjać ruchowi tranzytowemu. Teraz gmina chce temu zaradzić


Podczas spotkania szczegółowo omawiano plany gminy. Teraz jednak urzędnicy wpadli na pomysł zastosowania nowych rozwiązań

Podczas spotkania omawiano projekt planu miejscowego dla Henrykowa-Urocza. Mieszkańcy wyrazili swoje zaniepokojenie planem poszerzenia do 20 m trzech ulic – Mrokowskiej, 3 Maja i Społecznej.
– To będą drogi tranzytowe, a przez nasze spokojne miejscowości zaczną jeździć tiry – mówili zaniepokojeni ludzie. Na nic zdały się zapewnienia gminnych urzędników i starosty, że proponowana szerokość ma związek tylko i wyłącznie z koniecznością wykonania przy ulicach infrastruktury towarzyszącej w postaci chodników czy odwodnienia.

Nie chcemy robić przez państwa miejscowości drogi tranzytowej, taką drogą będzie S7 – zapewniał Piotr Kalbarczyk z gminy. – Szerokość jezdni na ul. 3 Maja czy Społecznej pozostanie bez zmian i nadal będzie wynosiła 6 lub 7 m.

Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz podkreślił, że gmina nie chce przyjmować nowych planów miejscowych na złość mieszkańcom, ale w celu poprawy jakości ich życia. Po przeczytaniu złożonych przez mieszkańców uwag do projektu planu zagospodarowania, urzędnicy wpadli na pomysł rozwiązania patowej sytuacji.

Jako że środowiska lokalne obawiają się ruchu tranzytowego, chcemy zaprojektować te ciągi, jako drogi ruchu uspokojonego – mówi wiceburmistrz Piaseczna. – Poprosimy starostwo, aby zaproponowało koncepcję takiej drogi, tak aby ostatecznie rozwiać obawy mieszkańców.

Droga ruchu uspokojonego musi obfitować w elementy wymuszające wolne poruszanie się po niej samochodów i skutecznie „odstraszające” duże ciężarówki. W tego typu drogach zwykle znajdują się różnego rodzaju progi spowalniające, mijanki oraz niewielkie ronda.

TW

1 KOMENTARZ

  1. TZW. „spowalniacze” w gęstej zabudowie, to więcej spalin do wdychania przez mieszkańców. Czy nie taniej i prościej byłoby ustawić zakaz wjazdu dla TiR-ów na drogę Złotokłos – Henryków Urocze? Tak po prostu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię