Sprawa wójt Lesznowoli. Zaskakująca decyzja Sądu Apelacyjnego w Warszawie!

1

LESZNOWOLA Wydawało się, że już dziś sąd apelacyjny wyda wyrok w sprawie wójt Lesznowoli Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik i byłej skarbnik Elżbiety Obłuskiej, które odwołały się od wyroku sądu pierwszej instancji. Tymczasem po wysłuchaniu obrońców, prokuratora i samych oskarżonych trzyosobowy skład sędziowski odroczył ogłoszenie wyroku do 23 maja


– Odraczam wyrok ze względu na skomplikowany charakter sprawy – zdecydowała prowadząca rozprawę sędzia. Wcześniej swoje mowy wygłosili obrońcy oskarżonych, prokurator oraz wójt i była skarbnik. Obrońcy zaskarżyli cały wyrok skazujący, wskazali uchybienia w zakresie materiału dowodowego oraz wytknęli sądowi pierwszej instancji błędne ustalenia faktyczne. Domagają się od sądu apelacyjnego uniewinnienia swoich klientek, ewentualnie uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania sądowi niższej instancji. Zarówno Maria Jolanta Batycka-Wąsik jak i była skarbnik Elżbieta Obłuska poinformowały sąd, że działały w dobrej wierze, mając na uwadze dobro gminy i mieszkańców. Zapewniały, że ich wszystkie decyzje były podejmowane zgodnie z prawem i poprosiły sąd o uniewinnienie.
Na rozprawie obecna była również przedstawicielka prokuratury, która poprosiła o nieuwzględnianie apelacji. Prokurator wniosła o podtrzymanie wyroku w sprawie byłej skarbnik i zaostrzenie kary dla pani wójt do 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz naprawienia wyrządzonej gminie szkody majątkowej.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jedyne co może uratować panią wójt to pomroczność jasna, chociaż w naszych zdegenerowanych sądach wszystko jest możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię