Sprawdź czy jesteś zdrowy! Zrób pierwszy krok, wykonaj pakiet badanie!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Pakiety badań laboratoryjnych, które można wykonać w Przychodni Grapa służą do samodzielnej oceny stanu zdrowia. O to jakie badania warto zrobić, dowiemy się od Dyrektora Medycznego Przychodni Grapa Marka Rychlika

Panie doktorze, jak Grapa szykuje się do sezonu infekcyjnego?
dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny Przychodni Grapa: Rzeczywiście, w sezonie infekcyjnym trudniej szybko dostać się do lekarza na wizytę kontrolną, ponieważ pierwszeństwo mają pacjenci z wysoką gorączką i infekcjami górnych dróg oddechowych. Przygotowując się na sezon infekcyjny wprowadziliśmy pakiety badań laboratoryjnych służące do samodzielnej oceny stanu zdrowia.

Czemu służą takie pakiety?
dr MR: Wykonanie badań objętych pakietami nie wymaga skierowania od lekarza. Pakiety badań są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo od pojedynczych badań. Pacjent pomniejsza koszty oraz czas, które musiałby przeznaczyć na wizytę u endokrynologa, ginekologa, diabetologa, kardiologa czy innego specjalisty, który i tak zleciłby wykonanie badań laboratoryjnych, ponieważ są one niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy. Dzięki pakietom badań laboratoryjnych można regularnie monitorować stan zdrowia, co służy świadomej profilaktyce wielu schorzeń. Poszczególne zestawy badań, to efekt pracy współpracujących z nami lekarzy specjalistów.
Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku pytań co do wyników badań, należy umówić się na konsultację do lekarza specjalisty lub lekarza pierwszego kontaktu.

CZYTAJ TAKŻE:  Kobieta pod pełną ochroną w nowoczesnej Przychodni Grapa

Panie doktorze, jakich informacji mają pacjentowi dostarczyć poszczególne pakiety?
dr MR: Pakietów jest ponad 20, dlatego dla przykładu przytoczę tylko kilka:
1. Pakiet tarczycowy: badania zawarte w pakiecie pozwalają na określenie czynności tarczycy. Tarczyca jest narządem wytwarzającym hormony regulujące szybkość przemiany materii w organizmie. Zaburzenia funkcji tarczycy dzieli się na niedoczynność oraz nadczynność. W niedoczynności tarczycy obserwujemy między innymi wzrost masy ciała, trudności z koncentracją, zaś w nadczynności – obniżenie wagi ciała, zaburzenia rytmu serca, nerwowość i inne.
2. Pakiet anemia zalecany dla dzieci, kobiet i osób starszych, a zwłaszcza dla osób stosujących dietę bezmięsną (wegetarian, wegan): zestaw badań w tym pakiecie umożliwia wykrycie objawów schorzeń układu krwiotwórczego oraz pomaga ustalić ich przyczynę. Mogą to być np. zaburzenia gospodarki żelazem, czy niedobór istotnych dla organizmu witamin.
3. Pakiet urologiczny mężczyzna: wykonując badania zawarte w tym pakiecie sprawdzamy funkcjonowanie układu moczowo-płciowego oraz prostaty. Badania pozwalają potwierdzić lub wykluczyć infekcje dróg moczowych.

CZYTAJ TAKŻE:  Nowoczesna Przychodnia, nowoczesne usługi w Grapie

Dziękuję za rozmowę.

Przychodnia Grapa

Tel. 22 69 00 650
Al. Wojska Polskiego 6
05-520 Konstancin – Jeziorna
www.przychodniagrapa.pl

 https://www.facebook.com/przychodniagrapa/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię