Sprawdzą, komu należy się gminny lokal

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Urzędnicy przyjrzeli się osobom, ubiegającym się o gminne lokale oraz zweryfikowali dochody i stan posiadania obecnych najemców. – Wkrótce opublikujemy nową listę osób oczekujących na mieszkania komunalne. Będzie ona bardzo krótka – zapowiada burmistrz Kazimierz Jańczuk


W kwietniu ubiegłego roku opisywaliśmy bulwersującą sytuację, do jakiej doszło w Skolimowie. Znajdujący się przy ul. Słowiczej gminny lokal próbował zasiedlić… właściciel willi w Zalesiu Dolnym. O sprawie dowiedziała się gmina, która nakazała najemcy opuścić mieszkanie. Tymczasem okazuje się, że nie była to sytuacja odosobniona.
Przyjrzeliśmy się przydziałowi mieszkań komunalnych, sprawdziliśmy też do jakich celów są one wykorzystywane – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. Okazało się, że niektóre lokale są przez najemców podnajmowane osobom trzecim, co jest oczywiście zabronione. Do takiej sytuacji doszło m.in. przy ulicy Mirkowskiej 39 A. Nieuczciwemu najemcy została już wypowiedziana umowa. Jest też grupa lokatorów, która ma prywatne nieruchomości w innych miejscach. Jedna z takich osób mieszka przy ul. Długiej 21.
– Poprosiłem już dyrektora ZGK, aby wykwaterował zajmującą ten lokal rodzinę – zapewnia burmistrz Jańczuk.
Ponadto od listopada trwa weryfikacja listy osób, oczekujących na przyznanie mieszkania komunalnego. Jednym z kryteriów jest dostarczenie informacji o aktualnych dochodach.
Już wiemy, że lista ta znacznie się skróci – wyjaśnia burmistrz Konstancina-Jeziorny. – Nie możemy przyznawać lokali osobom, które na nie nie zasługują.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię