Sprawdzamy ceny pączków! Najdroższy kosztuje 8 zł

2

PIASECZNO Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, za ile można kupić w tym roku pączka. Najtaniej jest jak zwykle w supermarketach, najdrożej w rzemieślniczych cukierniach, oferujących na co dzień nieco inny asortyment


Kto żyw smaży dziś pączki. Pierwsze nasze spostrzeżenie jest takie, że zarówno ich ceny jak i jakość są niezwykle zróżnicowane. Tu jednak nie zamierzamy skupiać się na smaku tych kojarzących się z Tłustym Czwartkiem słodkości, a jedynie na tym, ile trzeba za nie zapłacić. Okazuje się, że najtaniej jest w Lidlu i Biedronce. Obydwie sieciówki oferują pakiety po 12 sztuk za – uwaga – 3 zł (Biedronka za 2,99 zł, ale z kartą Moja Biedronka). Ponadto w Biedronce można dostać pączki z różnymi nadzieniami po 1,99 zł oraz pączki z czekoladową polewą E.Wedel za 2,49 zł. Lidl z kolei oferuje zwykłe pączki po 0,69 zł za sztukę (te same, które w hurcie kosztują 0,25 zł), pączki ze śliwką po 1,49 zł, różą po 1,69 zł i czekoladą po 1,99 zł. Są także duże pączki premium z powidłami wiśniowymi po 2,99 zł.
Przejdźmy do sieciowych cukiernio-piekarni. W Grzybkach jeden pączek można kupić za 3,30 zł. Są też mniejsze pączki na wagę (38 zł/kg). W piaseczyńskim Przystanku Piekarnia pączek kosztuje 2,5 zł, podobnie jak w Lubaszce (2,20 i 2,50 zł z groszkiem). Na koniec zostawiamy ceny pączków w trzech znanych cukierniach. W pracowni cukierniczej Buchman w Konstancinie-Jeziornie pączek kosztuje 4 zł, w pracowni Karmel i Czekolada w Ustanowie – 6 zł (do wyboru są z maliną i różą), zaś w Pani Bezie przy ul. Grochowskiego w Piasecznie – 8 zł. I jest to prawdopodobnie najwyższa cena pączka na terenie naszego powiatu.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię