Sprawdzamy co dzieje się na budowie Puławskiej Bis

0

LESZNOWOLA Odcinki A oraz C trasy S7 powstają w ekspresowym tempie. Ten ostatni, położony najbliżej Tarczyna, wkrótce zostanie oddany do użytku. Do 1 lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyjmuje oferty firm, chcą dokończyć budowę odcinka B


To, że jako pierwszy zostanie ukończony odcinek C, było wiadomo już od dawna. Niespodzianką jest natomiast postęp prac na odcinku A – od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola. Wiele osób spodziewało się, że zostanie on zakończony w ostatniej kolejności, a tymczasem tempo trwających od niespełna roku prac zaskoczyło nawet GDDKiA. Efekt jest taki, że odcinek ten dzisiaj jest gotowy niemal w 40 proc. Nieoczekiwanie najbardziej problematyczna okazała się środkowa część trasy o długości prawie 15 km. Z poprzednią firmą – IDS-Budem – rozwiązano umowę, powołując się na niedotrzymywanie ustalonych w harmonogramie prac terminów.

CZYTAJ TAKŻE:  Głośna trasa S7. Marszałek województwa zleci wcześniejsze badania poziomu hałasu

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Generalna Dyrekcja ogłosiła przetarg na firmę, która dokończy inwestycję. Oferty można składać do 1 lutego.
Jeśli nie będzie odwołań to liczymy, że umowę z wykonawcą uda się podpisać w pierwszej połowie tego roku – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. Odcinek A ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Odcinek B – prawdopodobnie rok później.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię