Sprawdziliśmy, gdzie w tym roku powstaną lodowiska

1

POWIAT Kryte lodowisko na stadionie miejskim w Piasecznie wystartuje już w najbliższą sobotę 21 listopada. Na początku grudnia powinna zostać także otwarta ślizgawka przy basenie w Górze Kalwarii


Mimo pandemii gmina Piaseczno nie zrezygnowała z niezwykle popularnego wśród mieszkańców lodowiska GOSiR-u przy ul. 1-go Maja 16. Jako że obiekt znajduje się pod dachem, można uruchomić go nieco wcześniej niż ślizgawki na wolnym powietrzu. Oczywiście, miłośników lodowych szaleństw będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. Podczas trwającej półtorej godziny sesji na tafli będzie mogło przebywać nie więcej niż 50 osób. Wszyscy muszą być w maseczkach. Przy wejściu na lodowisko należy dezynfekować ręce, będzie mierzona także temperatura. Ceny będą takie same jak w zeszłym roku. Bilet normalny ma kosztować 8 zł, a ulgowy – 5 zł.
Zadaszone lodowisko ma zostać uruchomione także w Górze Kalwarii. Dotychczas funkcjonowało ono przy ul. Kalwaryjskiej, teraz powstanie obok basenu przy ulicy Pijarskiej.
– Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, a wszystko na to wskazuje, lodowisko będziemy chcieli uruchomić w okolicach Mikołajek – zapowiada Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. Ślizgawki nie będzie natomiast w tym roku w parku zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie.
– Mamy pandemię, bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – wyjaśnia burmistrz Kazimierz Jańczuk. Tą samą strategię postanowiła przyjąć gmina Lesznowola. Tu lodowisko było co roku rozkładane przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Noblistów Polskich. W czwartek, podczas posiedzenia komisji polityki gospodarczej radni ustalili, że w tym roku lodowiska w Lesznowoli nie będzie.
– To była długa dyskusja, podczas której szczegółowo omawialiśmy wszystkie argumenty za i przeciw – relacjonuje radna Marta Maciejak, przewodnicząca komisji. – Ostatecznie zdecydowaliśmy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców rezygnujemy z tego przedsięwzięcia. Wiemy, że dzieci mają mało ruchu. Jednak wytyczne rządu są takie, aby mimo wszystko ograniczać kontakty. Pragnę podkreślić, że nie chodziło tu o pieniądze. Środki zarezerwowane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na ślizgawkę zostaną przeznaczone na inne cele. Mamy pomysł, aby doposażyć za nie m.in. place zabaw.
Podczas dyskusji pojawiła się też koncepcja, aby zorganizować dzieciom i młodzieży warsztaty online, które pomogą im radzić sobie z emocjami i trudną sytuacją w dobie pandemii.
– Jest to jednak póki co luźna propozycja, nie ustaliliśmy żadnych konkretów – precyzuje Marta Maciejak.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię