Sprzątała domy, wzbudzała zaufanie i okradała właścicieli

2

LESZNOWOLA Dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 37-letnią kobietę podejrzewaną o kradzież zegarka oraz pieniędzy. Kobieta zatrudniona jako pomoc do sprzątania domu, przy okazji zabierała kosztowności i pieniądze należące do domowników. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z piaseczyńskich miejscowości. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży zegarka oraz pieniędzy, której to miała dopuścić się kobieta wynajęta do sprzątania domu.

Sprawą odrazu zajęli się dzielnicowi. Kobieta początkowo negowała wszelkie podejrzenia, twierdząc, że niczego nie ukradła i z całą pewnością doszło do jakiejś pomyłki. Nie było jednak o niej mowy, ponieważ mundurowi ujawnili przy niej skradziony zegarek oraz inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

CZYTAJ TAKŻE:  Śmiertelne potrącenie na krajowej siódemce

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymana 37-latka nie po raz pierwszy dopuściła się takiego przestępstwa. Ostatnią noc spędziła w policyjnej celi. O jej dalszych losie zadecyduje prokurator oraz sąd, który może ją skazać nawet na 5 lat więzienia.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, w przypadku gdy komuś powierzamy swój dom.

Źródło: KPP

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię