Sprzątanie z harcerzami

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już 23 kwietnia (sobota) odbędzie się akcja sprzątania Konstancina-Jeziorny i jego okolic. Każdy, kto chciałby do niej dołączyć, jest mile widziany. Harcerze zapraszają od godz. 11.00.

„Wielkie sprzątanie Konstancina-Jeziorny” to akcja, którą 23 kwietnia (sobota) organizują Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin oraz Stowarzyszenie „Nasz Konstancin”. Wiosenne porządki planowane są na sześciu trasach:

wał przy rzece Jeziorce;
od Jastrzębia do rezerwatu Skarpa Oborska;
od Słomczyna do rezerwatu Skarpa Oborska (na terenie Konstancina-Jeziorny);
rezerwat Skarpa Oborska i Łąki Oborskie;
Słomczyn, Obory, rezerwat Skarpa Oborska;
od Skolimowa do rezerwatu Skarpa Oborska.
Akcja sprzątania rozpocznie się o godz. 11.00. Trzeba nastawić się na około dwie godziny pracy. Worki i rękawiczki zapewni Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, który również odbierze zebrane odpady.

Poczęstunek i konkurs
Na zakończenie, około godz. 13.00, zaplanowano wspólny relaks przy ciepłym posiłku oraz rozwiązanie konkursu ekologicznego (ul. Literatów, Łąki Oborskie). Uczestnicy akcji otrzymają także upominek ufundowany przez magistrat.
Każdy, kto chciałby dołączyć do naszej akcji, jest mile widziany, w szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi – mówi Robert Bokacki, komendant Hufca ZHP Uroczysko Konstancin. – Będzie to doskonała okazja, żeby spędzić dzień w rodzinnej atmosferze oraz pomóc naszej planecie.

Szczegóły
Dokładny przebieg każdej z tras, a także szczegółowe informacje dotyczące akcji ekologicznej i konkursu dostępne są po kliknięciu na link wydarzenia na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię