GÓRA KALWARIA W przyszłą środę zacznie się wycinka drzew rosnących pomiędzy ul. Pijarską a zespołem basenowym. Jak tłumaczy dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, powodem operacji jest zagrożenie, jakie powodują schorowane okazy


– Drzewa są w złym stanie zdrowotnym,  niestabilne, zamierające lub już martwe i stanowią zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pieszych oraz użytkowników zespołu basenowego – argumentuje Paweł Maciejewski.

Niektóre z leciwych drzew traciły konary podczas silnych wiatrów, potrzebna była pomoc strażaków, aby nie doszło do wypadku. Stąd są dość mocno poprzycinane.

Wycinka drzew ma rozpocząć się w środę i potrwać tydzień. – Z tego względu będą utrudnienia z parkowaniem przed basenem – zapowiada dyrektor OSiR. Dodaje, że praca drwali nie powinna powodować utrudnień na ul. Pijarskiej.

Odpowiednim zezwoleniem wydanym przez piaseczyńskie starostwo, OSiR dysponuje już od wiosny. Urząd powiatowy zgodził się na wycinkę pod warunkiem dokonania nasadzeń zastępczych. – Już posadziliśmy drzewa obok skateparku – informuje Paweł Maciejewski.

Kilka zdrowych drzew przed basenem ocaleje, nie wprowadzają zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię