Sprzedano kolejne grunty po KPGO Mysiadło. Gmina otrzyma konkretny zastrzyk gotówki

6

LESZNOWOLA Dziś odbyły się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż czterech działek po KPGO Mysiadło o łącznej powierzchni ponad 9 ha. Wszystkie działki znalazły nabywców. Gmina zarobi na nich łącznie ponad 141 mln zł


W piątek wylicytowano za ponad 12,6 mln zł działkę przy skrzyżowaniu Puławskiej i Łabędziej, na której znajduje się dawny hotel robotniczy. W poniedziałek odbyły się cztery przetargi, w wyniku których wylicytowano kolejne działki oznaczone numerami 1/282 (ponad 2,14 ha), 1/283 (ponad 2,1 ha), 1/285 (2,5 ha) i 1/286 (2,6 ha).

Jedną nieruchomość nabyła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wola”, zaś trzy pozostałe Mysiadło Bud Sp. zoo. Za działki inwestorzy zapłacą ceny wywoławcze powiększone o 1 procent (tzw. postąpienie). I tak po kolei zostały one wylicytowane za: ponad 32,4 mln zł (1/282), nieco ponad 31,7 mln zł (1/283), ponad 37,8 mln zł (1/285) oraz ponad 39,2 mln zł (1/286). Łącznie daje to kwotę ponad 141 mln zł.

Skąd wzięło się tak niespodziewane zainteresowanie nieruchomościami po KPGO Mysiadło, które gmina bezskutecznie próbowała sprzedać od 2 lat? Zdecydowało wcale nie to, że parcele zostały podzielone na mniejsze, czy też fakt że wzrosło zainteresowanie działkami pod inwestycje w rejonie Warszawy. Głównym powodem było niedawne przystąpienie do procedury planistycznej, mającej na celu wprowadzenie dodatkowego przeznaczenia na tym terenie. Chodzi o zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz budynki zbiorowego zamieszkania, w tym hotele.

TW

6 KOMENTARZE

 1. Nieudacznicy u władzy to tak się kończy, wyprzedaż majątku na spłatę długów których się narobiło, niech sobie kolejny dyplom kupią.

 2. Jak zwykle w gminie Lesznowola – przyszedł inwestor, powiedział „chcę tu postawić bloki” i radni zmieniają plany dla inwestora, nie zwracając uwagi na niewydolną infrastrukturę i skutki braku ładu przestrzennego na kolejne kilkadziesiąt lat. Dziękujęmy radnym.

 3. Bardzo dobre decyzje
  Polacy to wszystko potrafią krytykować
  Cena sprzedaży większa o 50% w porównaniu z poprzednimi przetargami do których nikt nie wystąpił
  Brawo Radni
  Brawo władze

 4. Dziękujemy wszystkim, nie tylko radnym… Dziękujemy również wszystkim politykom z PO/PSL, którzy przez tyle lat rozpinali parasol ochronny nad panią Nieskazaną pozwalając jej tym samym na dewastację budżetu gminy..

 5. Ale długi do spłacenia ta gwiazda zostawi mieszkańcom…
  Chodzą słuchy, że wiosną ponownie chce kandydować na stanowisko wójta. Szczyt bezczelności. I żenada…

 6. Ale zrobiono planistykę? Pozostawiono miejsce na szkołę , przedszkola , usługi publiczne prawda?Prawda?. A nie , takie rzeczy to przed wojną w Podkowie Leśnej. A u nas co? Wszyscy wiedzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię