SPS Konstancin rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw

0

SIATKÓWKA, II LIGA MAZOWIECKA SENIORÓW Podopieczni Tymoteusza Kapitana rozpoczęli nowy sezon od dwóch zwycięstw, czym potwierdzili swoje wysokie aspiracje i chęć awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Po wyrównanej rywalizacji i zwycięstwie 3:2 z drużyną RKS Bór Regut, w następnej ligowej kolejce udało się zdobyć komplet punktów w wyjazdowej konfrontacji z UKS Olimp Skaryszew. Pierwsze dwa sety przyniosły dwa kompletnie różne od siebie obrazy gry. Najpierw dominowali goście (15:25), którzy dobrą postawę w obronie potrafili połączyć ze skutecznym atakiem, ale potem do głosu doszli miejscowi, wygrywając kolejną partię do 13. Decydujący okazał się, niezwykle wyrównany i zacięty, trzeci set. Ostatecznie to jednak SPS wykazał w końcówce więcej zimnej krwi, czym jednocześnie podbudował cały zespół i wyraźnie podłamał Skaryszew. Gospodarze nie byli już w stanie skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym gościom i przegrali czwartego seta do 14, a całe spotkanie 1:3. Warto podkreślić, że świetne zawody rozegrał zwłaszcza przyjmujący Dominik Piwowarski, który zdobył tego dnia 21 punktów (14 atakiem przy 52 proc. skuteczności, sześć blokiem oraz mając jeden as serwisowy)

Po dwóch kolejkach SPS zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując drużynie z Wolanowa jedynie bilansem małych punktów.

– W obecnym sezonie chcemy powalczyć o awans go I Ligi MWZPS seniorów – nie kryje Mirosław Kapitan, prezes SPS Konstancin-Jeziorna. – Trzon drużyny z poprzednich rozgrywek pozostał. Zasilili nas zawodnicy: Kacper Broda, Jakub Tuszyński, Karol Szczypkowski (wszyscy na wypożyczeniu z KS Metro Warszawa), Dominik Piwowarski (powrót z UKS Orlęta Raszyn) oraz Adam Lempkowski (z drużyny juniorów). Po dwóch meczach musimy poprawić zgranie, elementy rozegrania i zagrywki.

Jak się okazało, siatkarze z Konstancina zdołali podtrzymać dobrą passę, pokonując w trzeciej kolejce zespół GKS Jastrzębia 3:1 (15:25, 25:23, 25:18, 25:17). Najbliższy mecz SPS Konstancin-Jeziorna rozegra już w najbliższą niedzielę 19 listopada, kiedy to podejmie na wyjeździe drużynę GLKS Nadarzyn.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię