SPZOZ zaszczepi nawet w miejscu zamieszkania

0

GÓRA KALWARIA Z dniem 25 stycznia w przychodni przy ul. por. Jana Białka 4 zostanie uruchomiony stacjonarny punkt szczepień i rozpoczną się szczepienia – w pierwszej kolejności – zarejestrowanych seniorów powyżej 80. roku życia. W pierwszym tygodniu 30 osób.

Ze względu na liczbę dostarczonych szczepionek (do punktów w całym kraju), w pierwszym tygodniu (od 25 stycznia) zaszczepione będzie tylko 30 osób.

Jak zarejestrować się do szczepienia? Rejestracja została oparta o centralny system internetowy. Możliwe są trzy opcje do wyboru:

  • skorzystanie z ogólnopolskiej infolinii 989 (należy przygotować PESEL);
  • zarejestrowanie za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (dostępny jest na pacjent.gov.pl, wymaga posiadania profilu zaufanego);
  • kontakt bezpośredni z przychodnią w Górze Kalwarii (przy pomocy infolinii 512 008 096 lub osobiście).

Dla wygody Pacjentów od 15 stycznia SPZOZ uruchomi własną infolinię 512-008-096 czynną w godzinach 9.00-13.00. Będzie ona służyła wyłącznie do rejestracji na szczepienie, w innych sprawach dotyczących szczepionki należy korzystać z infolinii 989.

Osoby leżące i niepełnosprawne, które mają problemy z poruszaniem się, SPZOZ zaszczepi w miejscu zamieszkania

W wyjątkowych sytuacjach, kiedy senior nie będzie miał możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie, gmina zapewni mu dowóz. W takiej sytuacji należy dzwonić na infolinię: 506 297 258 przynajmniej dwa dni przed terminem szczepienia.

 

Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię