Stacja wąskotorówki zaprasza na Noc Muzeów

0

PIASECZNO Już w najbliższą sobotę 13 maja odbędzie się Noc Muzeów. Akcja zawita także na stację kolejki wąskotorowej w centrum Piaseczna. Tym razem ekspozycja zostanie poświęcona dawnemu Polkolorowi. Zarówno Muzeum Piaseczna, które ją przygotowało, jak i kolejarze zapowiadają mnóstwo atrakcji


Stację będzie można zwiedzać od godz. 18 do około 22. Udostępnione zostanie zaplecze techniczne, historyczny tabor kolejowy, na miejscu będą też zabytkowe samochody i pojazdy wojskowe. Oprócz tego zaplanowano inscenizacje, pokazy czy przejazdy drezyną. Będzie też można odwiedzić escape room stworzony w… autobusie. Gwoździem programu będzie pierwsza wystawa czasowa przygotowana przez będące w organizacji Muzeum Piaseczna i poświęcona dawnemu Polkolorowi. Zostanie ona zaprezentowana w Mobilnej Galerii Kolejowej.
Tego dnia będzie funkcjonowała również wąskotorówka. Pociągi ruszą na szlak o godz. 18.30 i 20. Po drodze skład będzie zatrzymywał się na żądanie w Zalesiu Dolnym, Gołkowie i Głoskowie.
Dla gości dojeżdżających z Warszawy uruchomiona zostanie specjalna linia dowozowa numer 651, obsługiwana zabytkowym Jelczem z Escape Service, na trasie Metro Wilanowska – Kolejka Piaseczyńska – Metro Wilanowska. Z przystanku Metro Wilanowska 13 autobus będzie odjeżdżał o godzinach: 17.15, 17.30, 19 i 20.30, po drodze zatrzyma się na przystankach Poleczki, Mysiadło, Lamina, Szkolna i Urząd Miasta. Kursy powrotne do Warszawy zaplanowane zostały o godzinach: 18.30, 20, 21.30 oraz 22. Przejazd linią 651 jest bezpłatny. Podczas imprezy na stacji otwarta będzie restauracja „Odjazd”, w której będzie można zjeść kolację lub napić się czegoś ciepłego.
Oprócz atrakcji na stacji, w Piasecznie będzie można odwiedzić jeszcze Muzeum Kaset, które mieści się przy ulicy Jana Pawła II 55 w Centrum Edukacji Multimedialnej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię