Stadion coraz ładniejszy. Zakończono budowę boiska, powstaną jeszcze korty

1

PIASECZNO Dobiegła końca budowa zadaszenia nad sztucznym boiskiem na stadionie miejskim w Piasecznie. Obiekt ma być oddany do użytku w drugiej połowie lipca


Boisko treningowe wraz z zadaszeniem kosztowało około 3 mln zł

W ciągu ostatnich lat gmina zainwestowała w stadion miejski w sumie kilkanaście milionów złotych. 2,5 mln zł kosztowała budowa bieżni lekkoatletycznej. Oprócz tego wyremontowano lodowisko i zbudowano trybuny przy płycie głównej. W ubiegłym roku od strony alei Kalin pojawiło się również nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, które w tym roku zostało zadaszone. Prace nad zadaszeniem rozpoczęły się w kwietniu. Najpierw nad płytą ustawiono drewnianą konstrukcję, na którą następnie naciągnięto półprzezroczystą, dwuwarstwową membranę. Boki konstrukcji są pneumatycznie podnoszone do wysokości 4 m. Pod kopułą zainstalowano nagłośnienie oraz sztuczne oświetlenie.

– Prace zostały już w zasadzie zakończone, w tej chwili trwają odbiory techniczne, które powinny zakończyć się w połowie lipca – informuje Łukasz Kamiński, który nadzoruje inwestycję. – Potem z boiska będzie można już normalnie korzystać. Przyda się zwłaszcza zimą.

Ale to nie koniec zmian na stadionie miejskim. Cały czas trwa projektowanie nowego budynku klubowego, którego rozbudowa prawdopodobnie rozpocznie się już w przyszłym roku. Ponadto zewnętrzna firma wynajmująca korty tenisowe, chce zrobić dodatkowe trzy, ale już pod dachem. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja. Korty miałyby powstać na boisku do baseballa od strony al. Kalin.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Zróbcie tam większy plac zabaw żeby można było na zmianę z partnerką potrenować i przy okazji dzieckiem się zająć na zmiane. Dla małych dzieci tam nie ma zabawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię