Stara strażnica OSP w nowej odsłonie. Jej przebudowa ma potrwać ponad rok

3

PIASECZNO Wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowej strażnicy OSP w centrum miasta. Budynek ma pełnić funkcję miejskiej galerii sztuki


W budynku zaplanowano m.in. przestrzeń wystawienniczą, punkt informacyjny oraz kawiarnię

W pierwszym kwartale przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie dwukondygnacyjnej „Galerii Strażnica”. Jest już zatwierdzony projekt i wydane pozwolenie na budowę. Przebudowa ma przywrócić wygląd historycznej elewacji frontowej z pięcioma arkadowymi wjazdami bramnymi oraz elementami dekoracyjnymi, takimi jak pilastry, rozety, opaski arkad, gzyms czy replika dzwonu. Historyczna kubatura oraz forma obiektu mają zostać zachowane. Nową i starą część strażnicy połączy znajdujące się na parterze przejście. Główne wejście do budynku znajdować się będzie od strony placu przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Jana Pawła II. Przebudowa ma zakończyć się w 2021 roku.

TW

3 KOMENTARZE

    • +Rydzyk dostał też ładowarki na dwa auta jak widać.Obawiam się,że nie będzie tego nowego budynku.Będą problemy podobne jak przy remoncie starej plebanii.To ten sam grunt,podobne lata budowy i jej technologie +bliskość fundamentów nowego pawilonu spowoduje rozpad starego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię