Stara szkoła w nowej odsłonie

0

TARCZYN Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej Szkoły Podstawowej im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie. – Jest to teraz placówka na miarę XXI wieku, która będzie znakomitą wizytówką naszej gminy – mówiła burmistrz Barbara Galicz


Burmistrz Barbara Galicz wyraziła nadzieję, że szkoła będzie wychowywała dobrych i mądrych ludzi, którzy znajdą swoje miejsce we współczesnym świecie

Po wprowadzeniu sztandaru, krótkim występie artystycznym w wykonaniu uczniów, poświęceniu szkoły i przekazaniu krzyży do sal lekcyjnych, głos zabrała burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. Pani burmistrz podkreśliła wagę wydarzenia i powitała wszystkich zaproszonych na uroczystość gości.
– Zmodernizowana i rozbudowana szkoła daje gwarancję pełnego rozwoju i dobrego przygotowania do życia we współczesnym świecie – mówiła Barbara Galicz. – Z kolei dobre wykształcenie to bezpieczeństwo i możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy.
Burmistrz podkreśliła, że po rozbudowie szkoły w Pracach Małych, to kolejna inwestycja przyczyniająca się do poprawy infrastruktury społecznej na terenie gminy.
– Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym pośrednio lub bezpośrednio w realizację tego przedsięwzięcia – dodała. – Życzę wszystkim uczniom, aby po zakończeniu nauki w tej szkole mieli dobre wspomnienia.

Szkoła z ponad 100-letnią tradycją

Głos zabrała również dyrektor placówki Beata Zaradkiewicz.
– To co jeszcze kilka lat temu było nierealnym marzeniem, dziś stało się rzeczywistością – nie kryła swej radości. – Od 110 lat ten budynek tętni gwarem najmłodszych mieszkańców Tarczyna. Przez ten czas wielu wspaniałych ludzi tworzyło atmosferę tego miejsca. Jednym z nich był patron szkoły, Julian Stępkowski – pedagog, wychowawca, społecznik, patriota – dzięki któremu powstała najstarsza część placówki, dziś odnowiona i zmodernizowana.


Inwestycji pogratulował też marszałek senatu RP, Stanisław Karczewski, który – jak sam przyznał – od wielu lat zna się z Barbarą Galicz i z uwagą śledzi to, co dzieje się w Tarczynie.
– W tym miejscu spotykają się tradycja i nowoczesność – mówił. – Ta szkoła jest tego najlepszym przykładem. Życzę dzieciom, aby mogły realizować tu wszystkie swoje marzenia. Bądźcie dumni, że pochodzicie z tak pięknej, przyjaznej miejscowości jak Tarczyn.
Swoje gratulacje lokalnej społeczności przekazali także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów oraz radna Bożena Żelazowska, reprezentująca marszałka województwa Adama Struzika.

11 nowych sal lekcyjnych

Zaproszeni goście mogli obejrzeć nową część szkoły, która – trzeba przyznać – robi duże wrażenie. Środkowe skrzydło budynku zostało podwyższone o jedną kondygnację, a skrzydło północne, w rejonie sali gimnastycznej, zostało wybudowane od nowa.

Rozbudowa i modernizacja szkoły kosztowała około 9,5 mln zł. W wyremontowanej części od miesiąca trwają już zajęcia dla uczniów klas młodszych

W rezultacie powstało 11 nowych sal lekcyjnych (zostały wyposażone m.in. w komputery i tablice interaktywne), gabinety specjalistyczne, biblioteka, świetlica, mała sala gimnastyczna oraz część przedszkolna. Cały teren oraz nowy budynek zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

TW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię