Staranowali bramę wjazdową i ukradli sprzęt o wartości 160 tys. zł. Podejrzani w rękach policji

0

TARCZYN Do aresztu trafili podejrzewani o włamanie do jednego z magazynów oraz kradzież pojazdów i elektronarzędzi na ponad 160 tys. złotych.

Na początku roku włamano się do jednego z przedsiębiorstw w gminie Tarczyn. Sprawcy do wnętrza magazynu dostali się poprzez wybicie otworu w bramie wjazdowej.
Skradziony został między innymi mini ciągnik, quad, młot pneumatyczny i inne cenne elektronarzędzia. Suma strat wyniosła ponad 160 tys. złotych. Policjanci z tutejszego komisariatu przeprowadzili działania operacyjne, podczas których ustalone zostały personalia osób podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.
W ich zatrzymanie włączyli się również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Do policyjnej celi trafili 42 i 28-letni mężczyźni. Dalsze czynności poprowadzone przez tarczyńskich dochodzeniowców, pozwoliły na skierowanie do prokuratury w Grójcu wniosku o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Sąd do złożonego wniosku się przychylił. Mężczyźni zostali dziś osadzeni w jednym z aresztów śledczych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię