Starosta z mniejszą pensją

4

POWIAT – Nie przychodzę tu dla pieniędzy – oświadczył podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Wojciech Ołdakowski i zaapelował do radnych o przegłosowanie uchwały o obniżeniu swojej pensji

– W związku z wejściem w życie rozporządzenia bardzo proszę o podjęcie uchwały – powiedział starosta Ołdakowski. – Proszę by nikt nie wpadł na pomysł, aby być przeciw. Ta obniżka mojego wynagrodzenia wynosi 960 złotych. Ja się temu podporządkowuje. Były pomysły by obniżyć podstawę, ale podwyższyć dodatek, ale ja jestem temu przeciwny.
– Wojtku! Z całym szacunkiem dla twojej postawy, ale uważam, że za godziwą pracę należą się godziwe pieniądze – skomentował radny Tadeusz Sztop. – Nie gniewaj się, ale ja uważam, że to populistyczny gest.
– Ja się zgadzam, że za godziwą pracę godziwa płaca, ale praca jest taka, jaka jest – skrytykowała starostę radna Maria Bernacka-Rheims. – Czy członkowie zarządu będą również mieli obniżone wynagrodzenie?
– Zgodnie z przepisami będzie ono obniżone – zapowiedział starosta, a radna poprosiła o pisemną informację w tej sprawie. Na zakończenie radny Michał Grzesło tradycyjnie poprosił o zamknięcie dyskusji. Radni przegłosowali obniżenie pensji starosty piaseczyńskiego.

KS

4 KOMENTARZE

  1. Nie lubię takich lewackich skojarzeń,ale w tym wypadku jest to trafne-“za dobrą pracę,dobra płaca”,ale zamiast dobrze płacić ściągają ekonomicznych niewolników z ukra,białorósi,nepalu,uzbekistanu.Tymczasem (Nasi)młodzi nadal wyjeżdżają,a bogaci się kilkanaście (nienormalnych)osób,które i tak nie są w stanie tego nigdy wydać. Gdzie,ludzkie odruchy i morale?

  2. Ta Bernacka-Rhemis to ma płacone za robienie durnia czy Jak? No kiedy się odezwie to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Kto ją wybiera ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię