Starosta zapowiada nowe inwestycje. Z rocznym wyprzedzeniem!

3

LESZNOWOLA/POWIAT Dziś rano starosta Ksawery Gut poinformował o zamiarze zlecenia projektów, będących wstępem do realizacji siedmiu ważnych inwestycji. Większość z nich jest planowanych na terenie gminy Lesznowola


– Wiosna to czas, w którym należy zacząć myśleć o kolejnej wiośnie – napisał enigmatycznie na jednym z portali społecznościowych Ksawery Gut. To myślenie ma przejawiać się zleceniem projektów na zadania, które mają szanse zostać zrealizowane w przyszłym roku. O jakich inwestycjach mowa? Jako pierwszą starosta wskazał przebudowę skrzyżowania w Żabieńcu, gdzie DK 79 łączy się z ul. Główną i Polną. O tym pomyśle niedawno pisaliśmy. Następne zadanie to budowa chodnika wzdłuż ul. Postępu od drogi krajowej nr 7 do ul. Parkowej w Woli Mrokowskiej (gm. Lesznowola). Kolejne to przebudowa ul. Mazowieckiej (gm. Góra Kalwaria) na odcinku od Dobiesza do Cendrowic. Ważną inwestycją, którą przez lata nikt się nie interesował, jest też budowa chodnika wzdłuż ulicy Leśnej w Łoziskach (gm. Lesznowola) na odcinku od Orężnej do Mazowieckiej. Kawałek dalej, na skrzyżowaniu ulic Żwirowej i Mazowieckiej w Bobrowcu (gm. Piaseczno/Lesznowola) ma powstać rondo. Następne powiat zamierza zbudować na skrzyżowaniu ulic Gościniec, Wojska Polskiego i Masztowej na styku Władysławowa i Kuleszówki. Poprawiony zostanie także odcinek ul. Masztowej i Produkcyjnej prowadzący do Cmentarza Południowego (aż do ul. Lokalnej). O fatalnym stanie tej drogi pisaliśmy już kilka lat temu. Od tego czasu była ona tylko okresowo naprawiana.

TW

3 KOMENTARZE

  1. O co chodzi z tymi inwestycjami drogowymi w Piasecznie. Jak już za coś się wezmą to rozbabrają taką drogę potem ludzie męczą się latami z utrudnieniami a robota stoi. Wygląda to jakby robiono te inwestycje jakąś metodą chłupnioczą, a kasy na to idzie od ch…ry. Ostatnio czytałem, że na jakąś budowę ronda 3,5 miliona? A jeszcze do tego jakaś sprawa z tymi inwestycjami w prokuraturze https://piasecznonews.pl/starostwo-na-celowniku-prokuratury/. Może ktoś wyjaśni o co tu chodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię