Starostwo na celowniku prokuratury !

4

PIASECZNO/POWIAT Piaseczyńska Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności na szkodę powiatu piaseczyńskiego poprzez zawieranie umów o zawyżanych kosztach

Do niegospodarności mogło dojść w poprzedniej kadencji. Chodzi o wydatki na tzw. nadzór inwestorski, czyli usługi fachowców różnych branż, którzy w imieniu starostwa doglądali prawidłowości prowadzonych przez nie budów. Zwykle koszty nadzoru inwestorskiego wynoszą od 1 do 3 proc wartości inwestycji. W powiecie piaseczyńskim koszty te miały być nawet kilkakrotnie większe.
W sierpniu ubiegłego roku jedna z radnych powiatowych złożyła zawiadomienie do prokuratury, jednak dopiero w tym roku, 7 stycznia, zostało wszczęte w tej sprawie śledztwo.
– Postępowanie prowadzone jest w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień bądź niedopełniania ciążących obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi i działalnością starostwa piaseczyńskiego, w związku z zawieraniem umów na nadzory inwestorskie, w wyniku czego doszło do wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, tj. o czyn z art. 296 § 1 kk – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Obecne śledztwo prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów – podkreśla rzecznik. – Śledztwo jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego mającego na celu ustalenia okoliczności wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie. Na obecnym etapie nie mogę przekazać więcej informacji – dodaje.

Adam Braciszewski

4 KOMENTARZE

  1. No nie możliwe żeby starosta Ołdakowski z parti Prawo i Sprawiedliwość pozwalał na jakieś przekręty.
    LoL. Beton i inni idioci i tak będą na tych złodzieji głosować.

    • Na razie to tylko postępowanie a ty zwolennik wielkich aferałów – w 8 lat kilkanaście olbrzymich afer ogólnokrajowych a drobniejszych nie zliczysz nazwij siebie właściwie obawiam się ze zabraknie skali. Kraj doprowadzili na krawędź bankructwa tylko lasy zostały im do sprzedania i ostatni by zgasił światło. A o vice PO Piaseczna pamiętasz tam już jest wyrok.

  2. A to nie jest tak, że nadzór inwestorski też podlega zamówieniom publicznym i wygrywa najtańsza oferta? Jeśli tak, to znaczy, że nikt tego nie chciał zrobić taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię