Starostwo wydało pozwolenie na budowę masztu 5G

6

LESZNOWOLA W sierpniu mieszkańców Lesznowoli podzieliła informacja o planowanej budowie masztu 5G na jednej z działek przy ulicy Słonecznej. Inwestycja, pomimo protestów, uzyskała pozwolenie na budowę

Przeciwko budowie wieży telefonii komórkowej firmy „Play” na działce o nr ewid. 273/1 (obręb Lesznowola) protestowała, między innymi, grupa lesznowolskich radnych. Petycję na ręce starosty piaseczyńskiego Ksawerego Guta złożyli również okoliczni mieszkańcy, obawiając się negatywnych skutków technologii 5G dla zdrowia. Kwestia czy maszt faktycznie stanowi dla nich realne zagrożenie jest jednak dyskusyjna.

Wniosek był zgodny z przepisami prawa budowlanego i pozwolenie zostało wydane – informuje Magdalena Markuszewska z biura promocji powiatu.

Szczegółowo z treścią decyzji, od której przysługuje odwołanie do wojewody mazowieckiego, można zapoznać się w siedzibie starostwa powiatowego.
Nie jestem zaskoczona, bo takie wieże coraz częściej powstają w okolicy – mówi Magdalena Łyszcz, radna gminy i mieszkanka wsi Lesznowola. – Żałuję, że Play nie prowadzi lokalnych kampanii uświadamiających mieszkańcom brak szkodliwego wpływu swoich instalacji, bo w tej sytuacji zabrakło dialogu.
Sprawę skomentował również wicewójt Lesznowoli Marcin Kania.
Urząd gminy zaproponował inwestorowi inne lokalizacje pod budowę masztu wzdłuż drogi S7, ale jak do tej pory nasze propozycje pozostały bez odpowiedzi – mówi Marcin Kania.

Grzegorz Tylec

6 KOMENTARZE

  1. ….Żałuję, że Play nie prowadzi lokalnych kampanii uświadamiających mieszkańcom brak szkodliwego wpływu swoich instalacji,… A po co ma prowadzić, jesli od dawna wiadomo że długotrwała ekspozycja na PEM jest szkodliwa dla organizmów żywych. Oczywiście na razie ekstrapolujemy wyniki badań nizszych częstotliwości, bo skutki G5 wyjdą za lat 10-20 najwczesniej. Ale ekspresowa nowelizacja ustawy OBNIZAJĄCA STUKROTNIE próg bezpiecznego PEM daje jasny obraz sytuacji.

    • Miałem to samo napisać. Dla jasności wyjaśnię że próg bezpiecznego PEM został PODNIESIONY 100 krotnie. Bezpieczne było wszystko np. ponizej 10 jednostek, a na potrzeby G5, z dnia na dzień, okazało sie że bezpieczne jest promieniowanie ponizej 1000 jednostek!

  2. Teraz w Lesznowoli to już na pewno spadnie wydajność z h..a (bardziej poprawnie: z ch..a), a takoż i krowy przy Słonecznej przestaną się cielić 😉

  3. Wysokość wieży 43,30m (instalacja anten na wys. 40,80m), przekracza założenia planu zagospodarowania przestrzennego, w którym jasno jest określona maksymalna wysokość obiektów budowlanych wynosząca 10m:

    „e) maksymalna wysokość zabudowy: – dla wolnostojących budynków gospodarczych i garażowych – 6 m, – dla pozostałych budynków i obiektów budowlanych – 10 m”.

    No i po co MPZP???

  4. Sie Pan czepiasz, to wszystko dla naszego dobra:) Jak będzie G5, to z Hurghady będzie Pan mógł potłitować ze swoją lodówka w domu oraz w riltajmie zaglądnąć do jej wnętrza w 4K. Postęp, psze Pana!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię