Starostwo zmienia priorytety drogowe. Najpierw skrzyżowanie przy Tolku!

2

POWIAT/LESZNOWOLA Niedawno, na swojej stronie internetowej, starostwo chwaliło się, że wyremontuje w tym roku ul. Postępu na odcinku od Żwirowej do drogi 721 oraz wybuduje rondo na skrzyżowaniu Postępu i Leśnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że zamiast tego zostanie przebudowane skrzyżowanie drogi 721 z ul. Postępu, na co powiat ma otrzymać 6 mln zł dofinansowania


Kilka dni temu starosta Ksawery Gut poinformował o spotkaniu z zastępcą dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podczas którego ustalono, że już w tym tygodniu MZDW przekaże powiatowi otrzymaną od gminy Lesznowola dokumentację, potrzebną do przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania przy Tolku. Ponadto w kwietniu ma odbyć się posiedzenie sejmiku województwa mazowieckiego, podczas którego ma on przekazać powiatowi piaseczyńskiego 6 mln zł na przebudowę skrzyżowania, co stanowi około dwóch trzecich środków potrzebnych na zrealizowanie tej inwestycji (powiat dołoży 2,5 mln zł).
Starosta zadeklarował, że jeszcze w marcu ogłosi przetarg na wykonanie tego zadania. Jednocześnie zasygnalizował, że dokumentacja przygotowana przez gminę Lesznowola może być niekompletna (taką informację otrzymał rzekomo z MZDW). W tej chwili nie za bardzo wiadomo, co może to oznaczać. Jeśli w dokumentacji rzeczywiście są braki, trzeba będzie je uzupełnić. Trudno jednak powiedzieć ile może to potrwać i czy odsunie przebudowę skrzyżowania w czasie (starosta deklaruje, że chce wykonać to zadanie do końca roku).
– Jak będzie dokumentacja, to będziemy wiedzieć co dalej – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu. – Na razie trudno nam planować dalsze działania – dodaje.
Nie wiadomo, czy dojdzie w tym roku do skutku obiecywana przez starostę przebudowa ulicy Postępu wraz z budową ronda przy ul. Leśnej. W tej chwili jest to mocno wątpliwe. Na pytanie, która inwestycja będzie miała priorytet (Postępu czy skrzyżowanie), nie udało się nam uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.
Na poprawę układu drogowego w tym rejonie mamy 2,5 mln zł – przypomina Joanna Grela. – Skrzyżowanie przy Tolku jest niebezpieczne, w wyniku wypadków giną tam ludzie.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Nie podoba mi się wiele decyzji i sposób działania starosty, ale tą decyzją zaplusował. Ile tam było wypadków, w tym śmiertelnych. A wszystkie z powodu złej organizacji ruchu i jeszcze gorszego oznakowania. Do tego stanu doprowadziły zaniedbani poprzednich władz różnych szczebli. BRAWO !!! Może się w końcu poprawi 🙂

  2. Remont skrzyżowania przy Tolku to bezwzględny priorytet !!! Mało ludzi już tam zginęło ….??? Leśna Postępu oprócz korków nie jest tak niebezpieczna jak to skrzyżowanie przy Tolku – codziennie jeżdzę jednym i drugim !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię