Starsze małżeństwo oszukane przez fałszywych policjantów! Straciło 100 tys. złotych!

1

PIASECZNO/LESZNOWOLA W środę wieczorem starsze małżeństwo z Magdalenki przekazało 100 tys. złotych oszustom, którzy podawali się za policjantów

Kilka dni temu starsza kobieta zamówiła taksówkę i udała się do banku po 50 tys. złotych, bo „policjant” tak kazał. Jednak czujnością wykazał się piaseczyński taksówkarz, który po wysłuchaniu historii kobiety skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie. Dzięki temu kobieta została uchroniona przed oszustwem. Kolejna kobieta przez ogrodzenie własnej posesji na żądanie „policjanta” wyrzuciła na ulicę 30 tys. złotych. W poniedziałek wieczorem w gminie Lesznowola starsze małżeństwo przekazało fałszywym policjantom 100 tys. złotych!
Policjanci z Piaseczna starają się powstrzymać falę oszustw, którymi ofiarami są osoby starsze. – Apelujemy w mediach, w kościołach i na organizowanych wspólnie z samorządem spotkaniach – mówią policjanci. – Chcemy, by zdanie „Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda byś wypłacił mu swoje pieniądze” usłyszał i zapamiętał każdy! Przekaż to zdanie dalej. Niech cała Polska usłyszy! nie pozostawaj obojętnym! – apelują policjanci.
Niemal codziennie kolejny mieszkaniec naszego powiatu jest atakowany przez oszustów i namawiany do wypłaty pieniędzy w pilnej sprawie . Dziś jest to opowiadana przeważnie starszym osobom bajka o rzekomych policyjnych działaniach, i dla ratowania zdeponowanych w banku pieniędzy trzeba je jak najszybciej wypłacić. Niestety na taką historię co chwilę ktoś się nabiera i oddaje oszustom często oszczędności całego życia.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

  1. To kolejne oszustwo na naszym terenie, opisywane i podpierane dziesiątkami udostępnień artykułów i apeli, które niestety nie trafiły do seniorów. Zastanawiam się, czy przypadkiem dzięki tym artykułom i apelom oszuści nie dowiedzieli się, że u nas mogą mieć eldorado :(?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię