Startuje Biblioteczne BINGO

2

GÓRA KALWARIA Od 7 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zachęca do udziału w akcji „Biblioteczne BINGO”

Chcielibyśmy żeby nasi czytelnicy trochę inaczej spojrzeli na swoje książkowe wybory i żeby wprowadzili do nich element zabawy – mówi bibliotekarka Agnieszka Bogucka, pomysłodawczyni akcji. – Wejdźmy do biblioteki z myślą „Dziś wypożyczę książkę, która została zekranizowana” albo „Dziś wypożyczę książkę, której głównym bohaterem nie jest człowiek”.
Takie właśnie zadania czekają na chętnych do wzięcia udziału w zabawie czytelniczej kalwaryjskiej biblioteki. Celem akcji jest pobudzanie kreatywności w wybieraniu lektur oraz zachęcanie i mobilizowanie do regularnego czytania. Ta regularność jest ważna, ponieważ do wykonania jest aż 12 zadań, a akcja trwa 12 miesięcy.
Aby wziąć udział w Bibliotecznym BINGO należy odebrać w Bibliotece w Górze Kalwarii kartę z zadaniami (oczywiście w kształcie zakładki do książki) i wypożyczać książki, które spełniają kryteria wymienione na karcie. Każde zrealizowane zadanie będzie potwierdzone pieczątką. Po zebraniu sześciu pieczątek w pierwszym lub drugim rzędzie na karcie „Biblioteczne Bingo” uczestnik otrzymuje kubek do porannej kawy (lub kakao) z logo „Biblioteczne Bingo”. A dla najwytrwalszych, którzy wykonają wszystkie zadania, czekają nagrody książkowe przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie oraz Urząd Gminy Góra Kalwaria. Organizatorzy akcji serdecznie zapraszają do biblioteki w Górze Kalwarii oraz do udziału w Bibliotecznym BINGO.

Tyl.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię