Sterroryzowali rodzinę pod Tarczynem. Policja zatrzymała podejrzanych [FILM]

1

TARCZYN Pięć osób, które podając się za policjantów oszukało mieszkańców jednego z domów w Grzędach w powiecie piaseczyńskim i zabrało z niego pieniądze i biżuterię odpowie za przywłaszczenie mienia i podszywanie się pod funkcjonariusza publicznego.

Od września policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie pod pozorem działań policji i z wykorzystaniem elementów umundurowania weszli do domu jednorodzinnego w miejscowości Grzędy i wprowadzili w błąd znajdujące się tam osoby.

Napastnicy zabrali pokrzywdzonym telefony komórkowe, a następnie z poszczególnych pomieszczeń domu skradli pieniądze i wartościowe przedmioty, w tym biżuterię.

Pracujący nad sprawą policjanci stołecznego Wydziału Kryminalnego dzięki operacyjnym ustaleniom wpadli na trop osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Przy współpracy kolegów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Radomia oraz CPKP BOA KGP weszli do pięciu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych powiatów i zatrzymali jedną kobietę i pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 38 lat.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy mogą być niebezpieczni, większość z nich miała aktywnie trenować sztuki walki MMA. Część z nich w przeszłości miała również dopuszczać się innego rodzaju przestępstw, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania broni bez wymaganego zezwolenia czy wzięcie zakładnika, dlatego podjęto decyzję, aby w działania zaangażować inne jednostki.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanym zostały przedstawione zarzuty przywłaszczenia mienia oraz podawania się za funkcjonariusza publicznego. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za orzeczone przestępstwa może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

Źródło: KSP

1 KOMENTARZ

  1. do 5 lat, za sterroryzowanie rodziny? Za nielegalną broń, za podawanie sie za policjantów? Żart. Powinno być od 5 lat wzwyż. Ciekawe, ile ta napadnięta rodzina wyda na terapeutów teraz? Ilu będzie cierpieć na ZSP? Powinni ci bandyci odszkodowania jeszcze tym ludziom płacić za spowodowanie urazu psychicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię