Sto lat dla Pani Elżbiety ps. Kaśka!

0

GÓRA KALWARIA Patrząc na Elżbietę Wójcik-Wyrzykowską i rozmawiając z nią, trudno uwierzyć, że dziś ta kombatantka z Góry Kalwarii kończy 92 lata!

Panią Kapitan, która imponuje żywotnością, odwiedził w piątek burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Wręczył kwiaty i słoik lokalnego miodu.

Życzę Pani spełnienia marzeń, bo niezależnie, w jakim jest się wieku, ma się marzenia i chce się je realizować. Dziękuję też za Pani walkę o wolność Polski, za narażanie życia – zwrócił się do jubilatki gospodarz gminy.

Mieszkanka osiedla Parcela w czasie II wojny światowej była łączniczką Narodowych Sił Zbrojnych o pseudonimie Kaśka (należała do Samodzielnego Batalionu im. Brygadiera Mączyńskiego). Przede wszystkim przekazywała żołnierzom podziemia broń. Miała wtedy 14 i 15 lat! Sylwetkę kombatantki przytoczyliśmy w marcu.

Podczas piątkowego spotkania burmistrz zapytał Panią Elżbietę o przepis na długowieczność. Odpowiedziała, że zawsze była aktywna.

Jako dziewczynka chodziłam po drzewach i dachach. Grałam z chłopakami w piłkę nożną. Zawsze lubiłam być w ruchu. Teraz chodzę na spacery z kijkami – wyliczała, dodając, że aktywna była też w życiu zawodowym i jako działaczka kombatancka.

Żywotność Pani Kapitan bierze się także z posiadania zainteresowań, a jednym z nich jest haftowanie i szycie. Lubi ona również rozwiązywać krzyżówki.

 

 

Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię