Sto lat Policji

1

TARCZYN/POWIAT W sobotę na miejskim rynku upamiętniono setną rocznicę powołania policji państwowej. Uroczystemu charakterowi powiatowych obchodów uroku dodawał rodzinny charakter wydarzenia

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Pach, po uroczystej mszy w zabytkowym kościele św. Mikołaja Biskupa, przywitali na pobliskim rynku w Tarczynie zgromadzonych mieszkańców, przedstawicieli lokalnych samorządów oraz zaproszonych gości. Obchody uświetniła Kompania Reprezentacyjna z warszawskiego oddziału prewencji, poczty honorowe poszczególnych formacji służb porządkowych oraz grupa policjantek i policjantów, odznaczonych nominacjami i odznaczeniami za szczególne zaangażowanie w pracę. Łącznie wyróżniono 54 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych piaseczyńskiej Komendy.

Policja była, jest i będzie potrzebna Rzeczypospolitej Polskiej – zwrócił się do funkcjonariuszy komendant Robert Pach. – Chciałbym podziękować Wam za realizację powierzonych zadań, które wykonujecie z poświęceniem i profesjonalizmem. Jestem dumny i zaszczycony, że mogę być jednym z was – podsumował.

Barbara Galicz w swoich podziękowaniach podkreślała dwa nieodłączne elementy budujące tożsamość policji – „honor i odwagę”, stanowiące najwyższe zobowiązanie wobec obywateli. W przemówieniach zaproszonych gości wspominano również pracowników cywilnych i podkreślano ich rolę w strukturach policyjnych.
Bez logistyki najlepsze struktury nie mogłyby sprawnie działać. Dziękujemy wam. – usłyszeliśmy podczas uroczystości.
Nowoczesna i skuteczna – taki obraz Policji wyłaniał się z wystąpień na tegorocznych obchodach. W zeszłym roku nasi policjanci brali udział w zabezpieczaniu ponad 2300 imprez masowych, pikiet, protestów, zgromadzeń.

Realizujecie wielkie zadanie. Waszą pracę postrzegamy w kategoriach powołania. My, nie-mundurowi, chcemy Wam po prostu powiedzieć „dziękujemy!”. – dodał biskup Michał Janocha.

NAB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię