Stocer w nowej odsłonie. Modernizacja kosztowała 40 mln zł!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W poniedziałek 1 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej izby przyjęć, przychodni specjalistycznej oraz centrum diagnostyki obrazowej w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” im. prof. M. Weissa w Konstancinie-Jeziornie. Szpital otrzymał też nowy samochód do przewozu krwi podarowany przez firmę InterRisk


Na adaptację szpitalnych pomieszczeń i zakup wyposażenia samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 32 mln zł. Najważniejszą zmianą jest wyposażenie placówki przy Wierzejewskiego w nowoczesny sprzęt do diagnostyki – rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mobilne i stacjonarne aparaty RTG, a także aparaturę do znieczuleń i badań USG. Wcześniej szpital w Konstancinie nie miał własnego rezonansu i tomografu, w związku z czym lekarze musieli kierować pacjentów na badania do innych placówek. Teraz wszystkie najważniejsze badania będzie można wykonywać na miejscu. Modernizacji uległa także izba przyjęć. Zaprojektowano w niej niewielki gabinet ze sprzętem do małych zabiegów chirurgiczno-ortopedycznych, co ma ułatwić i przyspieszyć obsługę pacjentów.

Prezentację odnowionej części szpitala poprzedziło przekazanie placówce samochodu do przewozu krwi, wyposażonego w specjalną lodówkę.
– Dzięki temu będziemy w tym zakresie bardziej niezależni – podkreślił dr Paweł Baranowski, dyrektor medyczny szpitala. – Inwestycje poczynione przez samorząd województwa mazowieckiego przełożą się na ogromne udogodnienia dla naszych pacjentów. Czekaliśmy na to od 25 lat.
W ramach projektu unijnego, wprowadzono także zmiany w działającej na terenie szpitala aptece. Wprowadzono w niej elektroniczny system ewidencji i dystrybucji leków, co ma zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów. 2,8 mln zł samorząd przekazał też na uporządkowanie otoczenia szpitala. Za te pieniądze utworzono m.in. nowe drogi dojazdowe, zwiększono liczbę miejsc parkingowych, zmodernizowano także oświetlenie i wprowadzono ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.
– Spełniły się marzenia ludzi tworzących wielkość Stocera – mówiła podczas otwarcia wyremontowanej części szpitala Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.
Otrzymujecie państwo BMW w postaci świetnie wyposażonej placówki. Gratuluję wszystkim pracownikom szpitala. To dzięki waszej mądrości ta gigantyczna zmiana była możliwa. Życzę nowych równie fantastycznych pomysłów.
Uroczystość zwieńczyło przecięcie wstęgi i obchód odnowionej części szpitala.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię