Stołówka pękała w szwach! Emocje sięgnęły zenitu

12

PIASECZNO Dziś w stołówce przy ul. Sikorskiego miało odbyć się zebranie walne spółdzielni „Jedność”. Okazało się, że przybyło tak dużo mieszkańców, że nie było możliwości by je przeprowadzić

Zarząd spółdzielni spodziewał się, że na zebranie przyjdzie maksymalnie 150 osób. Przybyło jednak trzy razy więcej, część spółdzielców pozostała na korytarzu nie mieszcząc się w zatłoczonej stołówce. Organizatorzy zebrania dysponowali zbyt małą liczbą urządzeń do głosowania, w związku z tym zdecydowano się odwołać zebranie. Na sali zawrzało. Mieszkańcy mają dużo krytycznych uwag do pracy zarządu i rady nadzorczej spółdzielni. Na forach internetowych pojawiła długa lista zarzutów pod adresem spółdzielni. Niestety dziś zarząd nie miał szans by je odeprzeć.
– Brakuje transparentności, na dobrą sprawę nie wiemy co ta spółdzielnia robi – mówi nam jedna z mieszkanek. – Spraw jest tyle, że grubą książkę mógłby pan napisać, a nie tylko artykuł.
Gdy okazało się, że do zebrania dziś nie dojdzie emocje sięgnęły zenitu. Jedna z mieszkanek zarzuciła, że przewodniczący rady nadzorczej związany jest w firmą, której spółdzielnia powierza większość inwestycji budowlanych. Ten tłumaczył, że owszem prywatnie jest pracownikiem tej firmy, ale nie ma nic wspólnego z pracami wykonywanymi dla Spółdzielni.
Na sali zrobiło się gorąco, część spółdzielców zaczęła głośno domagać się odwołania prezesa. Jedna z kobiet wskoczyła na krzesło dodatkowo podgrzewając emocje wzburzonego tłumu.
– To bydło! – komentowali niektórzy zniesmaczeni gwałtownym zachowaniem części przybyłych na zebranie.
– Zmiany wymagają rewolucji i stanowczości – uważali inni.
Próbowaliśmy porozmawiać z prezesem Stanisławem Zawadzkim.
– Dziś nic nie powiem, widzi pan jaka jest atmosfera, tu się nie da rozmawiać – skwitował prezes wyrazie skonfundowany agresywną postawę części spółdzielców.

Adam Braciszewski

12 KOMENTARZE

 1. Zarząd SM Jedność został wprowadzony w błąd przez panią mecenas, ponieważ nie ma limitu 150 osób na zebraniu, lecz nie zaszczepionych. Fragment z Polskiego Związku działkowców co do Walnych Zgromadzeń.
  Cytuję:

  „Zarządu PZD z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie przywrócenia możliwości odbywania walnych zebrań (konferencji delegatów) ROD w obowiązującym reżimie sanitarnym wskazane zostało, iż w terminie do 31 sierpnia 2021 r. istnieje prawna i faktyczna możliwość odbywania walnych zebrań przy zachowaniu następujących warunków:

  1. w walnym zebraniu może wziąć udział do 150 osób, przy czym zgodnie z przepisami Statutu PZD zaprosić należy wszystkich uprawnionych. Limit uczestników odnosi się do niezaszczepionych członków PZD, którzy przybyli na zebranie;

  2. walne zebranie odbyć się może wyłącznie na otwartym powietrzu.

  Oczywiście w trakcie walnego zebrania przestrzegać należy maksymalnego bezpieczeństwa uczestników, a wiec zaleca się zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

  Niezależnie od powyższego Komunikatu, Krajowy Zarząd PZD zwrócił się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o merytoryczne wyjaśnienie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 maja 2021 r. w kontekście możliwości i zasad przeprowadzania walnych zebrań sprawozdawczych w 2021 r. w rodzinnych ogrodach działkowych. ”

  Z tego wynika, że powinny być zbierane dane o zaszczepionych osobach na zebraniu. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia powinien o tym zadecydować czy walne się odbędzie, ewentualnie o przesunięciu terminu Walnego Zgromadzenia.

   • Tak, dlatego że walne zgromadzenie powinno się odbyć na zewnątrz, co można było zrobić przy wejściu do szkoły. Tylko mogło być 150 osób nie zaszczepionych, co pracownicy spółdzielni nie sprawdzali. Brak urządzeń do głosowania, to tylko wymówka, bo można wrócić do liczenia ręcznego.
    Zarząd może mieć teraz prokuraturę na głowie z powodu tak naprawdę nieprzeprowadzenia walnego i złego jego zorganizowania.

 2. 267c. [Naruszenie przepisów o lustracji]
  Kto, będąc członkiem organu spółdzielni(zarząd) albo likwidatorem wbrew przepisom ustawy:
  4)
  nie zwołuje walnego zgromadzenia, zebrania przedstawicieli albo zebrań grup członkowskich poprzedzających zebranie przedstawicieli,

  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 3. Delta przenosi się w kilka sekund 😱, ale spoko, delta jest na wakacjach, wraca 31.08, tak jak wszyscy 😜.
  👉 WIKIPEDIA 👉 ZARZĄDZANIE STRACHEM 💉

 4. O 17:50 już nie było miejsc siedzących, dlatego wróciłem do domu. I dlaczego to zebranie nazwano walnym, gdy ograniczono ilość uczestników?!

 5. I można buło zobaczyć kulturę nawiedzonych kobiet;)
  Ja Pie….le niechodzili 30 lat na zebrania a teraz szczekają;)
  To przykład jak łatwo zmanipulować ludzi, parę kartek powrzucanych do skrzynek i od razu wzrosło zainteresowanie zebraniem;)

 6. W tym co napisałem tutaj nie ma słowa „regulamin”. Tak jak Rodzinne Ogrody Działkowe mają takie organy jak Zarząd i Walne Zgromadzenie, tak samo ma Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność”. Walne Zgromadzenia odbywają się nie tylko w spółdzielniach, a także w Rodzinnych Ogrodach Działkowych czy w spółkach akcyjnych. Ustawy przeciw Covidowe dotyczą wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię