Stomatologia i wsparcie psychologiczne w Przychodni Grapa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA O tym czym wyróżnia się i co oferuje swoim pacjentom Przychodnia Grapa rozmawiamy z dr Markiem Rychlikiem Dyrektorem Medycznym


 

Panie doktorze czym przychodnia wyróżnia się na tle innych placówek w Konstancinie?

Dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny: wyróżniamy się wieloma rzeczami, począwszy od doskonałej lokalizacji, pięknych i przytulnych wnętrz, poprzez wysokiej klasy sprzęt, nowoczesne badania diagnostyczne po profesjonalną kadrę medyczną. Cieszymy się zaufaniem pacjentów dlatego, że rozwijamy usługi potrzebne mieszkańcom naszej gminy. Pacjenci nie muszą już udawać się do Warszawy, by zdiagnozować niepłodność, oszacować ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu, wykonać drobny zabieg chirurgiczny, usunąć ząb, wstawić implant, dokonać higienizacji jamy ustnej, zasięgnąć opinii psychodietetyka czy wsparcia terapeuty. Jesteśmy również miejscem, gdzie okoliczne firmy mogą wykonać pełną medycynę pracy, wraz z badaniami kierowców.

Proszę powiedzieć, od czego zacząć, kiedy my albo nasze dzieci doświadczają trudności w sferze emocjonalnej i psychicznej?

Dr MR: Od znalezienia w sobie odwagi na pierwsze spotkanie z psychologiem lub terapeutą. Osoby, które mogłyby lepiej funkcjonować, wstydzą się sięgnąć po taką pomoc i często tkwią w zamkniętym kole leków, stresu, depresji i uzależnień. Dla osób z problemami, rekomendowanym sposobem uzyskania równowagi psychicznej jest terapia. Pierwsze kroki można skierować do psychologa, ponieważ czasami kilka konsultacji wystarczy by poznać mechanizmy, które pozwolą nam na wprowadzenie zmian w życiu. Czasem psycholog skieruje nas na spotkanie z terapeutą, jeśli dłuższa i regularna terapia przyniesie lepsze rozwiązania. Można również od razu poprosić o spotkanie z terapeutą. Niejednokrotnie pomoc psychologiczna musi być wspierana farmakoterapią – o tym decyduje lekarz psychiatra. Takie połącznie – niejednokrotnie jest dla wielu osób jedyną szansą na satysfakcjonujące życie. Nasi specjaliści (psycholog mgr Martyna Sztukowska, certyfikowany terapeuta mgr Marek Cichy psychiatra dr Ewa Drozdowicz-Jastrzębska) przyjmują osoby dorosłe z objawami lękowymi i depresyjnymi, borykające się z problemem uzależnienia od alkoholu, środków psychoaktywnych, uzależnieniem behawioralnym, od Internetu, gier komputerowych, hazardu, seksu. Dzieci i młodzież z problemem nasilonych zaburzeń zachowania.

CZYTAJ TAKŻE:  Komunikat w związku z przerwą w dostawie wody

Chyba stomatologia jest nową dziedziną w Grapie?

Dr MR: Tak, nową, ale opartą na doświadczonej kadrze i wysokiej klasy sprzęcie. Obecnie utrzymujemy atrakcyjne ceny, żeby pacjenci mogli przyjść i przekonać się czy warto nam zaufać. Powiem z pełnym przekonaniem: warto. Przyjmujemy i dzieci i dorosłych. Zajmujemy się m.in. stomatologią zachowawczą, endodoncją, chirurgią oraz stomatologią estetyczną.

 

Dziękuję za rozmowę. Artykuł służy do celów informacyjnych.

Przychodnia Grapa
Al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22 717 40 03 lub 01

www.przychodniagrapa.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię