Straż Graniczna przechwyciła 2 mln papierosów! Przemytnik wpadł przez zachłanność

3

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili blisko 2 mln sztuk papierosów o szacunkowej wartości około 1,4 mln złotych. Po wprowadzeniu nielegalnych papierosów na rynek polski, uszczuplenia Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 2 mln złotych.

Dwumilionowa kontrabanda została ujawniona na drodze krajowej nr 50 w okolicach Góry Kalwarii. Funkcjonariusze Straży Granicznej po otrzymaniu od anonimowej osoby informacji o transporcie nielegalnych papierosów, zatrzymali do kontroli drogowej lawetę, która przewoziła samochód dostawczy z podejrzanym załadunkiem.
Wewnątrz auta funkcjonariusze odkryli blisko 2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy z zastrzeżonym znakiem towarowym znanej tytoniowej marki. Szacunkowa wartość zarekwirowanych papierosów to około 1,4 mln złotych. Gdyby nielegalny towar został wprowadzony na rynek polski, uszczuplenia Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 2 mln złotych. Jednakże z uwagi na szatę graficzną oraz angielskie napisy widniejące na etykietach każdej z paczek papierosów, możemy przypuszczać, że kontrabanda miała jednak trafić na rynek Wielkiej Brytanii.
Co ciekawe, do zatrzymania kontrabandy doprowadziła czysta zachłanność przemytnika, który nadmiernie, bo dwukrotnie, przeładował nielegalnymi papierosami ciężarówkę, co w efekcie doprowadziło do awarii pojazdu i tym samym wezwania pomocy drogowej.
W toku podjętych czynności służbowych przesłuchano w charakterze świadka kierowcę lawety oraz przeszukano dwa adresy. Pod jednym z nich – w mieszkaniu podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili dodatkowo 2,5 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia, nośniki pamięci oraz liczne dowody rzeczowe. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania przemytnika i jego wspólników. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

3 KOMENTARZE

  1. Ja czegoś nie kumam wartość papierosów ok 1.6 mil licząc paczkę po 16 zł . Z przemytu pewnie chodzą taniej .
    Jakim cudem wtedy skarb państwa traci ponad 2 mil

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię