Straż miejska ma nowy samochód. Będzie służył do przewozu nietrzeźwych i zwierząt

9

PIASECZNO Wczoraj przed urząd gminy zajechał na lawecie pachnący nowością Opel Vivaro. Auto ma specjalny przedział, w którym będą przewożone osoby zatrzymane


Burmistrz Zdzisław Lis przekazuje komendantowi straży miejskiej Mariuszowi Łodydze kluczyki do nowego samochodu

Bus kosztował gminę nieco ponad 150 tys. zł. Zanim trafił do straży, musiał przejść drobne modyfikacje. W kabinie pasażerskiej znajdują się fotele dla trzech funkcjonariuszy, a z tyłu dwa siedzenia dla przewożonych osób. Wydzielony w środkowej części busa przedział zabezpieczony został kratami. Znajduje się w nim także oświetlenie i stały monitoring – obraz z kamery można na żywo oglądać na zamontowanym w kokpicie ekranie ciekłokrystalicznym, ale jest on także rejestrowany. Z tyłu samochodu wygospodarowano natomiast miejsce do przewożenia blokad na koła bądź zwierząt.
– Oczywiście zwierzęta będą umieszczane wcześniej w specjalnych kontenerach – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Pojazd jest wielozadaniowy. Został wyposażony m.in. w czujnik parkowania, kamerę cofania, nawigację, klimatyzację i silnik diesla o mocy 125 KM. Właśnie takiego auta nam brakowało.

TW

9 KOMENTARZE

 1. Dobrze,że mają,mobilność jest ważna.Szkoda,że tylko 1 nowy.Szkoda,że tak mało tej słuzby pieszo na mieście. Mobilność to plus,a bezpośredni kontakt z chodnikiem i mieszkańcami to inna jakość dla Ich pracy i Ich pracy.

  • Ok.Już jestem gnido.Brudna,śmierdząca suko.”adwersarz” to nie to samo co „mojpodpis” podobnie jak wyglądające tak samo w temp.-7 czekolada i gówno. Każdy widzi czego smakujesz(to zbyt szlachetne słowo dla takiego niskiego ryja…) i smaku gówna :)))

 2. A ja bym im kupił hulajnogi żeby ruszyli te swoje tłuste dupska… A nie zakładają notorycznie blokady na Aleja Róz przy przedszkolu… !!! Ludzie potrafią zaparkować auta na 10 minut i wejść do przedszkola… Po wyjściu okazuje się że jeden Czesiek z drugim Rysiem założyli Pani blokady, która notabene już i tak jest spóźniona do pracy….
  Dodam jeszcze, że tam nie ma miejsc parkingowych! Sam muszę stawiać auto gdzie popadnie! i nawet nie chcę myśleć, że mi zakładają blokadę!
  Strażaku Wiejski!!!! pomyśl co robisz najpierw!!!
  Weź się za te ukraińskie samochody stojące po miesiąc w jednym miejscu, a nie za porządnych ciężko pracujących Ludzi!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ale Strażnicy nie przyjeżdżają „tak sobie”, wzywają ich mieszkańcy. Chodnik jest zastawiany prawie pod siatkę przedszkola i nie tylko „na chwilkę” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię