Straż miejska pomogła bezdomnemu. Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące wsparcia

11

PIASECZNO W poniedziałek strażnicy miejscy wezwali karetkę do bezdomnego koczującego na Pólku przy ul. Starochylickiej w Piasecznie. W ostatni weekend mężczyzna został brutalnie pobity


Po raz pierwszy strażnicy miejscy odwiedzili bezdomnego w ubiegłą sobotę.
– Są zimne noce. Sprawdziliśmy więc, czy wszystko z tą osobą jest w porządku i czy nie potrzebuje pomocy – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Okazało się, że w namiocie mieszka mężczyzna w średnim wieku. Był w dobrym stanie. Powiedział, że wszystko ma i dobrze się czuje.
Po raz drugi strażnicy odwiedzili Pólko w poniedziałek. Poprosił ich o to jeden z mieszkańców, który miał informacje, że mieszkający w namiocie mężczyzna został brutalnie pobity. Straż miejska to potwierdza.
– Jego twarz była straszliwie zasiniaczona i opuchnięta – mówi Mariusz Łodyga. – Natychmiast wezwaliśmy na miejsce pogotowie, które zabrało tego pana do szpitala.
Dziś na miejscu nadal stoi namiot wraz z dobytkiem bezdomnego. Jego samego jednak nie spotkaliśmy. Straż miejska i policja uczulają mieszkańców, aby zwracali uwagę na osoby, które nie mają domu, są wychłodzone lub znajdują się pod wpływem alkoholu. Zbliża się zima i związane z nią ujemne temperatury. Jest to okres, w którym wiele osób potrzebuje wyjątkowego wsparcia.

TW

11 KOMENTARZE

  1. Nadrabiaja wizerunek który mają i tak do bani dziś dzwoniłem prosząc o przyjazd na ul Mickiewicza i co standard nie doczekałem się więc niech już uczynnych na pokaz z siebie nie robią arbuzy..

    • Z drugiej strony łamią prawo: Co „stało”się dziś 29.11.2019 godz.7-7.30 na ulicy dojazdowej do Netto? Strażniki pchali stojące/blokujące na środku drogi puste auto? No nie! Jest prawo,są procedury.Auto blokuje,brak właściciela,wzywamy holownik.Panie Łodyga,od takiego bezpraawnego zachowania proszę się łodygnąć.Kto ma mieć respek przed pajacami olewającymi prawo?

    • Pokazówa
      Dzisiaj ani kpp ani noclegownia w Bobrowcu dla osób bezdomnych nie pomogli potrzebującej kobiecie. W Piasecznie nie ma żadnego wsparcia dla naprawdę potrzebujacych.

  2. Ten bezdomny Pan, mieszka tam już drugi rok. Wcześniej miał tam auto ale słuzby mu je zabrały i musiał przenieść się do namiotu. Jest to porządny obywatel, tylko sytuacja zyciowa go do tego zmusiła. Odwiedziny to nie pomoc, proszę przedstawić konkretne rozwiązania.

  3. Wiele osób zna tego Pana z tego że kiedys znecal sie nad rodzina a teraz nie szanuje przez alkohol zadnej pracy i danej mu nie raz pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię